1

Téma: Jak zlepšit spermiogram?

Dobry den,
jakym zpusobem je mozne zlepsit spermiogram? Mam vysledky z minuleho tydne, zaver spermiogramu je oligozoospermie.
Diky, Mirek

2

Re: Jak zlepšit spermiogram?

Vážený Mirku,
obecně lze říci, že ke zlepšení výsledků spermiogramu může značnou měrou přispět zdravá životospráva. Ta by měla zahrnovat dostatek pohybu, dostatek spánku, zdravou stravu, minimum alkoholu, nekouřit; důležitá je i psychická pohoda - měl by jste se snažit vyhýbat stresovým situacím. Můžete vyzkoušet některé vitamínové preparáty- zejména antioxidanty nebo preparáty obsahující kompletní spektrum vitamínů a minerálů. Po třech měsících pak doporučuji znovu vyšetření spermiogramu.
Pozn.: Výsledek Vašeho spermiogramu ovlivňuje i délka pohlavní abstinence nebo to, zda byl ejakulát kompletní-a to zejména co se týče koncentrace/počtu spermií, což byl jediný diagnostikovaný problém ve Vašem případě. V případě zájmu mi proto doplňte informace o těchto dvou faktorech.
S pozdravem,
Soňa Kloudová

3

Re: Jak zlepšit spermiogram?

Diky za odpoved,
pohlavni abstinence byla 2 dny. A jestli jsem to dobre pochopil,tak myslim, to sperma bylo kompletne vsechno v odberove lahvicce.
Jeste jednou diky,
Mirek

4

Re: Jak zlepšit spermiogram?

Vážený Mirku,
délka pohlavní abstinence i kompletnost vzorku jsou dle toho co píšete v pořádku. Můžete vyzkoušet ještě zopakování vyšetření SPG a pokud bude výsledek stejný, doporučuji výše popsanou změnu životosprávy atd.
S pozdravem,
Soňa Kloudová