1

Téma: Spermiogram a endokrinologie

Je mi 37 let, v dětství léčba prednisonem na srážlivost krve a nyní se s partnerkou snažíme o početí. Je to asi půl roku, kdy jsem byl na spermiogramu, který dopadl dobře. Bohužel jsem s v únoru věnoval asi více sportu, dostavila se únava, po ránu nezvyklé sucho v ústech, nechuť k sexu a poprvé v životě problémy s erekcí.
Po vyšetření na hladinu testosteronu se rozhodl ošetřující lékař mě odeslat na vyšetření na endokrinologii. Má první otázka spočívá v tom, zda nadměrná fyzická zátěž může způsobit problémy v oblasti "endokrinologie" a to se projevit na kvalitě erekce? Druhá otázka, zda i přes dobrý spermiogram, může případný endokrinologický problém způsobovat neplodnost?
Děkuji za odpověď.

2

Re: Spermiogram a endokrinologie

Dobrý den,
vyčerpání a nadměrná fyzická námaha jistě může ovlivnit plodnost muže. Ta může být snížena jak v oblasti impotentia ceundi, tak i impotentia generandi. Česky řečeno porucha v oblasti schopnosti pohlavního styku nebo schopnosti oplození. Současně je však nutné provést i vyšetření  partnerky. Diagnostikou a léčbou se zabývají centra pro léčbu neplodnosti.

prim MUDR Pavel Texl

3

Re: Spermiogram a endokrinologie

pokus