1

Téma: Kouření

Zdravím,
chtěl bych se zeptat, zda máte nějakou zkušenost o kolik se zlepší spermiogram, když se přestane kouřit. Případně, jak dlouhé vysazení nikotinu je třeba. Kouřím cca 30-40 denně. Ještě jeden dotaz, jaký má vliv Pregnyl na spermiogenezi? Pokud má vliv pozitivní, jak by se měl brát.
Pokoušíme se o početí cca 4-5 měsíců.

2

Re: Kouření

Dobrý den,
máme velmi dobré zkušenosti s vlivem lepší životosprávy (i konkrétně s vysazením kouření) na zlepšení parametrů spermiogramu. Doporučuji ještě zařadit do stravy antioxidanty (případně nějaký kompletní vitamínový preparát), omezit alkohol a stres a dostatečně spát. Zlepšení se projeví asi za 3 měsíce. O kolik se stav zlepší je značně individuální záležitost. U někoho se stav zlepší razantně u někoho mírně (není vyjímkou ani že se stav nezlepší).
K Vašemu druhému dotazu-chybí mi asi nejdůležitější informace. Jaký je Váš výsledek vyšetření spermiogramu? Podstoupil jste nějaká vyšetření příčiny neplodnosti? Injejce hCG (=Pregnyl) u muže působí na zvýšení počtu spermií. Protože nejsem lékař, netroufám si vyjadřovat se ohledně jejich užívání ani ohledně toho, zda jsou konkrétně pro Vás vhodné. Uchylovat se k tomuto způsobu léčby není zcela běžné. Doporučuji zkusit nejdříve zlepšení životozprávy. Pokud nedojde k napravení stavu, zkonzultujte prosím celou záležitost s odborníkem věnujícím se léčbě neplodnotsi. Pan primář MUDr. Texl z naší kliniky pacientům často doporučuje speciální kůru na zlepšení spermiogramu, která obsahuje kompletní vitamínový preparát, stimulant tvorby testosteronu, "energizér" a enzymy. V případě zájmu se můžete objednat na bezplatnou konzultaci přímo k panu doktorovi (tel: 549 523 211).
S pozdravem,
Soňa Kloudová