Dobrý večer, pane Martine,
v našem centru u každého páru před zahájením jakékoliv léčby provádíme následující vyšetření - u ženy hormonální profil včetně hormonů štítné žlázy, AMH, vyšetření reprodukční imunologie včetně autoprotilátek a buněčné imunity, vyloučení některých infekcí (chlamydie, toxoplazma), vyloučení celiakie a endometriózy, PCT, u muže kromě základního spermiogramu také tzv. funkční testy spermií, zejména test fragmentace DNA spermií a test k vyloučení autoprotilátek proti spermiím. U obou partnerů se pak doporučuje genetická poradna a genetické vyšetření (karyotyp).
Dále se dá u Vás samozřejmě doplnit mikrobiologické vyšetření a hledat přítomnost infekce, ale často je fragmentace DNA u spermií zvýšená, aniž by byla jasná příčina.
Máte pravdu, že by ve Vašem případě bylo vhodné provedení MACS+PICSI, pokud by byla embrya vhodná k vyšetření, pak i PGT.
Minimální stimulace a použití antiestrogenů nepovažujeme za ideální postup, už vůbec ne v kombinaci s čerstvým transferem. Lepší by určitě byla "klasická" stimulace, kombinace Diphereline + Menopur/Pergoveris, během stimulace pravidelné kontroly FSH, LH a E2+ UTZ kontrola (min. 5., 8. a 11. den stimulace), odběr vajíček nejdříve 13., lépe 14. den. Často je třeba dle výsledků stimulaci i prodloužit. Pokud není stimulace provedena správně, odrazí se to na kvalitě vajíček.
Pokud máte zájem, můžeme Vám nabídnout nezávaznou a bezplatnou konzultaci v našem centru.
S pozdravem
RNDr. Kateřina Wagnerová
vedoucí Laboratoře IVF