1

Téma: Spermiogram

Dobrý den moc prosím ve výsledcích spermiogramu jsem měl tyto hodnoty.
Objem: 4,0
pH:8,0
Koncentrace: 24,4
Pohyb PR: 30
Pohyb PR+NP:39
Morfologie: 93%abn.forem
Kulaté buňky: 2
Swim up
Koncentrace po zpracování 1,0
Pohyb PR po zpracování 43%

Mírná astenozoospermie

Lze prosím přirozeně otěhotnět?
Čím lze vylepšit pohyblivost spermií?
Moc děkuji

2

Re: Spermiogram

Dobrý den, pane Jardo,
hodnoty spermiogramu sice nejsou úplně v normě, ale otěhotnění i s těmito hodnotami je jistě možné. Doporučuji ale ještě doplnit test integrity DNA spermií, případně další funkční testy ( viz také www.sanatoriumhelios.cz/funkcni-testy-spermii/ )
Neuvádíte ale, kolik let je Vaší partnerce, jak dlouho se o těhotenství snažíte, zda je také partnerka vyšetřena, apod.

Naposledy upravil: RNDr. Kateřina Wagnerová (8.3.2019 11:39:55)

S pozdravem
RNDr. Kateřina Wagnerová
vedoucí Laboratoře IVF

3

Moc Vám děkuji za odpověď. Manželce je 33 let. Z prvního manželství dítě má. Hledal jsem tedy problém u mě. Snažíme se zatím 7. měsíc. Prozatím žádné vyšetření nepodstupovala. Zkusím tedy zajistit doplnění testů integrity DNA spermií.

4

Dobrý den, pane Jardo,
přestože manželka dítě již má, nemusí to znamenat, že nemůže být problém u ní. Doporučuji alespoň doplnění testu integrity (fragmentace) DNA spermií, ale také PCT test, u ženy minimálně hormonální profil, případně další doporučená vyšetření. Většina z nich je hrazena zdravotní pojišťovnou. Pokud byste se chtěli objednat k nám, je to možné na tel. čísle 549 523 258.

Hezkou sobotu

S pozdravem
RNDr. Kateřina Wagnerová
vedoucí Laboratoře IVF

5

Dobrý den. Moc děkuji za Vaše odpovědi. Velmi rád bych navštívil Vaše centrum ale je to pro mě složité. Bydlím kousek od Prahy, takže Brno není pro mě v dostupnosti. Ale velmi mě to mrzí. Nespolupracujete s někým v mé lokalitě?

6

Dobrý den, pane Jardo,
v Praze Vám nemůžu, bohužel, nikoho doporučit. Ptejte se minimálně na to, zda laboratoř nejen vyhodnocuje, ale i provádí vyšetření spermiogramu podle WHO 2010. Pokud byste se do budoucna (v případě potřeby) rozhodovali o IVF centru, pak určitě doporučuji poohédnout se i dál smile

Hodně štěstí, snad to nebude třeba a podaří se vám miminko přirozeně

S pozdravem
RNDr. Kateřina Wagnerová
vedoucí Laboratoře IVF

7

Moc děkuji za všechno. Stále ještě věřím tomu, že se zadaří přirozeně. Pokud ne, třeba využijí i Vašich služeb. Vím že proto udělám vše co bude potřeba. Dodala jste mi kuráž si to dokázat a stále nemyslet na to že je to nejhorší výsledek jaký jsem mohl mít..za 2 měsíce jdu na kontrolní spermiogram tak uvidíme. Ještě jednou velké díky

8

Dobrý den, pane Jardo, určitě se zdaleka nejedná o nejhorší výsledek, jaký jste mohl mít. Výsledek je jen mírně pod normálem. Doporučuji nepřemýšlet, nepočítat, pokud budete mít pohlavní styk každé 2-3 dny, nemůžete se netrefit. Pokud by se déle nedařilo, doporučuji vyšetřit i partnerku.

Mějte se hezky

S pozdravem
RNDr. Kateřina Wagnerová
vedoucí Laboratoře IVF

9

Dobrý den. Děkuji za vše. Po naší komunikaci se mi opravdu daří velmi snadno nepočítat a nepřemýšlet. S četností pohlavních styků opravdu problém nemáme. Snad že velká četnost by byla na škodu.