1

Téma: prosím o posouzení spermiogramu

Dobrý den,

prosím o posouzení spermiogramu, zdali bude možné přirozené početí, nebo už vyhledat CAR.

Muž 36 let nekuřák, sportovec. množství 3.5ml, počet 35mil, pohyb a+b+c 27%, a+b 14%, a 8%, morfologie 18% - asthenozoospermia.

Partnerka 35 let, pravidelná menstruace, prokázaná pravidelná ovulace, jednalo by se o první dítě. Délka snažení: 6 měsíců.

Teď jsme se nějak zasekli, protože nevíme jestli vitamíny a pokračovat doma, nebo už vyhledat CAR. Jedná se i o otázku času, je nám oběma po 35 letech. Holt jsme se potkali pozdě.

Děkuji za názor.

2

Re: prosím o posouzení spermiogramu

Dobrý den, pane Alane,
již jsem Vám odpovídala včera na diskusním fóru Sanatoria Helios:
Myslím si, že spermiogram nebyl vyšetřen v laboratoři, která pracuje v souladu s celosvětovou a objektivní WHO normou, proto bych doporučila opakovat vyšetření. Zároveň by bylo vhodné doplnění testu integrity DNA spermií, což je parametr nezávislý na výsledcích spermiogramu.
Nejlepší ukazatel kvality spermií pro přirozené otěhotnění je progresivní pohyb (tedy A+B), který by měl být nad 32%.
Vzhledem k věku partnerky bych doporučovala déle nečekat a vyhledat kvalitní centrum asistované reprodukce, kde byste měl být vyšetřen jak Vy, tak Vaše partnerka.

Pokud byste měli zájem o nezávaznou a bezplatnou konzultaci, kdy lze současně při jedné návštěvě doplnit i vyšetření, pak se můžete objednat na tel. čísle 549 523 258. Není třeba žádanky ani jiného doporučení od gynekologa.

S pozdravem
RNDr. Kateřina Wagnerová
vedoucí Laboratoře IVF