1

Téma: Spermigam - výsledky

Dobrý den, chci se zeptat na výsledek spermiogramu mého muže (37let, já 34 let). O dítě se pokoušíme cca 6-7 měsíců, máme za sebou 2x Iui- bez úspěchu. Manžel měl 1spermiogram horší, při druhé inseminaci o trosku lepší( začal jist vitaminy), nicméně morfologie je stále 100%spatna.
Zde jsou výsledky:
Objem 4,5 ml
Koncentrace 35milionu
Pohyblivost: progresivní motilita 70%, nonprogresivni motilita 10%, imotilni spermie 20%
PH 7,5-normální
Celkem pohyblivých 80%
Morfologie: 0% norm, 100%patologie hlavičky , 50%pat. krčku, 10%pat bičíku
Příměsi: 3mil/ml kulaté bb
Výsledek: teratospermie

Máme s tímto výsledek vůbec šanci při inseminaci nebo přirozeně otěhotnět ? Jaká vyšetření  byste nam doporučili? Já mám menses  normální, před 4 lety jsem měla laparoskopii kvůli endometrioze.
Moc děkuji za odpověď.

2

Re: Spermigam - výsledky

Dobrý den, paní Petro,
s těmito výsledky je šance na přirozené početí (potažmo na úspěch při inseminaci) výrazně snížená. Vzhledem ke značnému množství kulatých buněk by měl být proveden test na leukocyty a pokud by byl pozitivní, na místě by byla mikrobiologická kultivace ejakulátu a případné přeléčení - mohlo by totiž jít o zánětlivou reakci. Pokud ve Vašem centru takovou péči nenabízejí, vyhledejte urologickou ambulanci.
Doporučovala bych také po případném přeléčení dovyšetřit integritu DNA u spermií.

Naposledy upravil: RNDr. Kateřina Wagnerová (23.4.2018 13:25:53)

S pozdravem
RNDr. Kateřina Wagnerová
vedoucí Laboratoře IVF