1

Téma: Spermiogram, kulaté buňky

Dobry den,
nevim si rady s vysledkem spermiogramu, mimo jine je tam uvedeno, ze mam zvyseny pocet kulatych bunek. Co to znamena? Muze to mit vliv na moji plodnost?
Predem diky,
Patrik

2

Re: Spermiogram, kulaté buňky

Dobrý den,
kulaté buňky v ejakulátu mohou být buď buňky z vývojové řady spermií nebo se může jednat o leukocyty (bílé krvinky). Pokud by se jednalo o leukocyty (častější varianta), mohou mít na vaši fertilitu velmi negativní vliv (zejména na integritu DNA spermií). Přítomnost leukocytů v ejakulátu často souvisí s infekcí a doporučuji Vám proto navštívit urologa/androloga, následnou kultivaci a případné přeléčení.
Pěkný den,
Soňa Kloudová

3

Dobrý den,chtěl bych se Vás zeptat. Byl jsem na Spermiogram a bohužel mi v konzulátu nenašli žádné spermie,jen kulaté buňky sledující 50mil/ml. Mám následnou konzultaci a léčbu řešit tam kde jsem byl na Spermiogram nebo u úroková. Děkuji za odpověď.

4

Jan napsal:

Dobrý den,chtěl bych se Vás zeptat. Byl jsem na Spermiogram a bohužel mi v ejakulátu nenašli žádné spermie,jen kulaté buňky a leukocity 50mil/ml. Mám následnou konzultaci a léčbu řešit tam kde jsem byl na Spermiogram nebo u úroková. Děkuji za odpověď.

5

Dobrý den, pane Jane,
kulaté buňky mohou být vývojová stádia spermií, což může poukazovat na špatný vývoj spermií, nebo bílé krvinky, což může značit masivní zánět. V každém případě doporučuji navštívit urologa a řešit situaci s ním.

S pozdravem
RNDr. Kateřina Wagnerová
vedoucí Laboratoře IVF