1

Téma: Pravděpodobnost otěhotnění a neplodnosti.

Dobrý den.
Je mi 20 let. Už minimálně 5 let vůbec nesportuju, kouřím minimálně krabičku těžkých cigaret týdně a alkohol si dopřávám cca 3x týdně. Velmi často a dlouho sedím u počítače a nosím prakticky několik let jenom džíny. Taky si 2-3x týdně dopřávám velmi horké koupele.
Nedávno jsem měl nechráněný styk se svou partnerkou. Dělal jsem přerušovanou soulož, ale nevyvrcholil jsem ani jednou.  Ona měla neplodné dny. Den předtím jsem se koupal v horké vodě. Mám dvě otázky.

1) Jak velké je u mě riziko neplodnosti?

2) Jak velká je pravděpodobnost otěhotnění po mnou popsaném styku?

Velmi děkuji za odpověď.

2

Re: Pravděpodobnost otěhotnění a neplodnosti.

Dobrý den,
v souvislosti s popsaným životním stylem je těžké odhadnout jaké je u Vás riziko snížené plodnosti. Každé tělo má jinou míru tolerance k různým negativním faktorům. Do jaké míry je Vaše plodnost snížená (a zda je snížená), se dozvíme pouze na základě vyšetření spermiogramu. V případě zájmu se objednejte na toto vyšetření do laboratoře Sanatoria Helios na tel. čísle 549 523 257 kterýkoliv všední den mezi 7:00-15:00. Vyšetření SPG provádíme v současné době zdarma.
K Vašemu druhému dotazu mohu pouze říci, že pravděpodobnost otěhotnění zřejmě není příliš vysoká, ale rozhodně není nulová. Doporučuji partnerce včasnou kontrolu těhotenským testem a případnou gynekologickou prohlídku.
S pozdravem,
Soňa Kloudová

3

Re: Pravděpodobnost otěhotnění a neplodnosti.

Dobry den
Mohu byt tehotna kdyz kourim..nemam zadne problemy se stitnou zlatou? Ale mam nepravidelnou menstruaci jako treba ted..mela jsem ji jen dva dny a ted je to takove hnede ..to mam pokazde kdyz mi to konci sad

4

Re: Pravděpodobnost otěhotnění a neplodnosti.

Dobrý den, Lucie,
jestli jste těhotná poznáte, když si uděláte těhotenský test.

S pozdravem
RNDr. Kateřina Wagnerová
vedoucí Laboratoře IVF