Nejste přihlášen. Přihlaste se, nebo se zaregistrujte.


Odpovědět

Odpovědět

Vytvořit a poslat váš nový příspěvek

Můžete použít: BBCode Obrázky Smajlíky

Pole označena slovem %s musí být před odesláním formuláře vyplněny.

Povinné informace pro hosty
Požadované informace

Prohlédnout téma (nejnovější)

2

Dobrý den, paní Zdeňko,
parametry spermiogramu jsou přirozeně velmi proměnlivé, ale jestli byl spermiogram předtím vyšetřen několikrát s podobnými hodnotami a náhle došlo k poklesu, skutečně to může být způsobeno uvedenými léky. Pokud to je jediná příčina, hodnoty by se měly během dvou měsíců po vysezení upravit.
Poruchy spánku ale často souvisí také se špatným životním stylem a přemírou stresu, což samotné může spermie poměrně výrazně ovlivnit. Doporučovala bych tedy zamyslet se - alespoň v rámci možností, i nad lepší životosprávou.

1

Dobrý den,
před 2 dny jsem s partnerem podstoupila inseminaci, při které nám byly sděleny i výsledky spermiogramu. Koncentrace i morfologie byly v normě, ale progresivní pohyb byl pouze 18 %, celkový 28 %. Přitom manžel byl před 2 týdny na spermiogram na stejném pracovišti a progresivní pohyb byl 44 %, celkový 78 %. Stejně tak před měsícem na jiné klinice byl pohyb v pořádku. Chtěla bych se zeptat, jak je možný takový rozdíl během relativně krátké doby. Manžel neprodělal žádnou virozu, akorát už přes týden bere léky na spaní Stilnox, které mu předepsal praktický lékař. Myslíte, že by tyto léky být příčinou snížené pohyblivosti a pokud je manžel vysadí, zlepší se spermiogram? Děkuji za odpověď.