Nejste přihlášen. Přihlaste se, nebo se zaregistrujte.


Odpovědět

Odpovědět

Vytvořit a poslat váš nový příspěvek

Můžete použít: BBCode Obrázky Smajlíky

Pole označena slovem %s musí být před odesláním formuláře vyplněny.

Povinné informace pro hosty
Požadované informace

Prohlédnout téma (nejnovější)

22

Veľmi krásne Vám ďakujem za Váš čas a rady.

21

Dobrý večer,
v dnešní době stále umíme vyšetřit a ovlivnit jen málo toho, co vede k úspěšnému otěhotnění a narození zdravého dítěte. Je jistě spousta faktorů, které zjistit ani ovlivnit neumíme a všem párům stoprocentně pomoci nemůžeme... Samozřejmě chápu, že  rozhodnutí přijetí darovaných embryí je těžké a také není 100%ní jistotou úspěchu, ale pokud máte za sebou 5 neúspěšných IVF cyklů s 11ti transfery, pak by toto rozhodnutí určitě nebylo nijak unáhlené a můžete si říci, že jste udělali dost pro to, aby se to s vašimi buňkami povedlo...a nyní asi nastal čas něco změnit... Je to ale pouze vaše rozhodnutí, váš čas, vaše finance, ...

Ať už se rozhodnete jakkoliv, rozhodnete se správně.

Hodně štěstí!

20

Dobrý deň, pani doktor zatiaľ sa nám veľmi ťažko prijíma fakt, darovaných embryjok sad Keď sme sa začali snažiť o dieťa manželka mala 29 rokov a ja 21 a vôbec nič... prvý krát na ivf sme boli keď mala manželka 32-33 rokov embryjko sa uchytí, ale max na 5tt potom samovoľne odíde, kyret jej robený nebol. Všetky vyšetrenia mala v poriadku akurát protilátky proti spermiám a trofoblastu, ale naposledy to mala negatívne vďaka liečbe subcuviou. Hematológia v poriadku aj obaja máme dobrú genetiku. Akurát jej bol odobratý jeden vajicovod kvôli sactosalpingu. Mne zistili ešte okrem tej fragmentácii dna aj poruchu prerušenia akrozómu.

19

Dobré ráno,
věk manželky jste dříve neuváděl, ve věku Vaší paní je, bohužel,  výrazně zvýšené riziko vzniku genetických chyb u embryí. Podle našich statistik vzniká (bez ohledu na kvalitu spermií) v 35 letech asi 50% embryí s genetickou chybou, ve 40 letech pak 80% embryí nese genetickou chybu. Proto možná zlepšení kvality spermií váš problém nevyřeší, ale určitě má smysl ještě jeden cyklus absolvovat. Pokud by byl neúspěšný, pak by asi bylo dobré uvažovat o darovaných reprodukčních buňkách.

Hodně štěstí

18

Pani doktorka veľmi krásne Vám ďakujem, tak ste ma potešila, že to je v norme. Manželka má 37 rokov a väčšinou sa embryjko uchytilo ale neudržalo, tak snáď sa už 6 ivf podarí...Prirodzene sa nikdy nepodarilo a to sa pokúšame cca 7 rokov.

17

Dobrý večer,
23% spermií s fragmentovanou DNA je zcela v normě a v tomto případě není PICSI nutné. Metodu MACS bych však doporučila.
Vzhledem k předchozím výsledkům je jistě na místě uvažovat o PGS vyšetření. Proto doporučuji provedení klasické stimulace a pokusit se o zisk co největšího počtu vajíček tak, aby bylo možné získat co nejvíce kvalitních embryí k vyšetření.

16

Veľmi pekne Vám ďakujem za odpoveď. Dnes sme boli po výsledky z genetiky fragmentácie DNA po užívaní antioxidantov a výsledok je 23% spermií  s fragmentovanou poškodenou DNA.
Spermiogram morfológia 97,5% patologických foriem -teratozoospermia. V januári plánujeme ivf soft s mac+picsi a pgs
Je reálne s mojimi spermiami mať vlastné dieťa? Veľmi pekne Vám ďakujem za odpoveď. Mám 29rokov

15

Dobrý den,
problém s oplozením asi nemáte, pokud máte za sebou 11 transferů, ale genetická vyšetření jsou jasným důkazem toho, že  pravděpodobně ze strany spermií vznikají geneticky chybná embrya a takové embryo se buď přestane vyvíjet a neuchytí se, nebo dojde k potratu. Jasnější informaci by vám dalo použití spermií dárce např. na polovině vajíček současně s Vašimi spermiemi a porovnání výsledků kultivace a PGS.

14

Dobrý večer, ešte by som sa chcel spýtať je možné s takými spermiami otehotnieť prirodzene? Alebo to vobec nie je realne?

13

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď, snáď sa to teraz podarí, lebo dva krát neboli embrya geneticky dobre, ale teraz uzivam tie antioxidanty, tak snáď sa to podari.  Urcite skusime Macs+picsi

12

Dobrý večer, jak jsem uvedla v odpovědi výše, i u zdravých mužů je asi 7% chromozomálně abnormálních spermií, proto je možné pokusit se o další IVF cyklus s MACS + PICSI a pokud budou získána kvalitní embrya ve stádiu blastocysty, pak je vyšetřit technikou PGS aCGH.
Pokud by byla opakovaně získána geneticky chybná embrya, pak je zřejmě vhodnou variantou využití spermií dárce.

11

Dobrý deň, chcel by som sa Vás spýtať akú mám šancu mať dieťa a zdravé... S manželkou sme uz absolvovali 5 ivf z toho 11 vkladov embryjo sa uchyti ale nevydrží... Manželkal ma jeden vajicovod vonku, druhý v poriadku ja som mal spermiogram v poriadku, ale na repr. genetike mi zistili nie moc dobre vysledky mal som 37% spermíí s fragmentovanou poskodenou dna uzival som 3 mesiace antioxidanty a znížilo sa mi to na 28%
objem: 4,5ml koncentrácia: 100mil/ml celkova motilita: 70mil/ml pohyblivých spermií(70%)motilita progresivna 50mil/ml (50%)morfologia 2,5%normalnych foriem, 97,5% patologických foriem, z toho patolgia hlavicky: 94,5% krcku 37,5% bičíka18%
vysetrenie protaminov: 28% zvysena hladina spermii bez protaminov-teratozoospermia

dizomia chromozomu 18-0,30%(vyskyt 2 chromozomov 18) 1,5 nasobne zvysenie
dizomia chrom. 21-0,30%(vyskyt 2 chromozomov 21) -1,5nasobne zvysenie
nulizomia chromozomu  13- 0,40% ( ani jedna kopia chromozomu 13)- 2 nasobne zvysenie
Prosím čo si o tom myslíte? Mali sme uz aj 2 krát pgd ale embryjka neboli v poriadku sad
Veľmi pekne Vám ďakujem za odpoveď s pozdravom Bohuš

10

Dobry den,
dakujem Vam velmi pekne za vsetky informacie.
Prajem krasny den
Renka

9

Dobrý den,
při stimulaci nedoporučuji užívat Clostilbegyt, ale kombinaci Menopur a Diphereline 0,1 v krátkém protokolu. Clostilbegyt je antiestrogen a negativně působí na endometrium. Menopur bych začal dávkou 225 jednotek a během stimulace provedl 5., 8., a 11. den cyklu kontrolu FSH, LH, E2 a folikulometrii.

Přeji hodně štěstí
prim MUDr Pavel Texl

8

Dobry den, tak dnes som bola v CAR pre vysledky. Robili mi hormonalny profil a manzelovi novy spermiogram.
Moje vysledky: odber krvy mi robili na 4DC (vek 36 rokov)
AMH -1,3 
TSH-1,746   
FSH -6,91   
LH - 8,73
E2- 77,15

Manzelov spermiogram : mal Oligoasthenozoospermia  a teraz ma  Asthenozoospermia.  (vek 45 rokov)
objem - 4,5
koncentracia - 18
celkovy pocet - 81
celkovy pohyb - 38%
progresivny pohyb (A+B) - 38%
A - 0
B -38
C- 0
podiel spermii s normálnou morfologiu - 5
podiel zivych spermii - 65

Navrhli mi kratky protokol - stimulovat clostilom a potom Merional 150 az 200 IU - podla vysledkov krvy a UTZ
Budu mi robit aj kontrolny hormonalny odber krvy pocas stimulacie.
Oplodnenie navrhli ICSI + MACS + oplodnenie pol na pol manzelovymi spermiami a pol darcovskymi (kedze nevedia kde je problem , lebo sa nam nedari oplodnit vajicko).

Myslite si ze je to spravny postup na zaklade nasich testov? Bude to nase 5 IVF.
Manzelovi sme nasadili este pred IVF vitaminy. Berie vit.E,C,zinok, selen, kys.listovu, tribulus, L-karnitin, Q-10.
Ja beriem tiez kyselinu listovu, tribulus, alchemilku , vit.E.

Vopred dakujem za Vas nazor
Renka
Renka