Nejste přihlášen. Přihlaste se, nebo se zaregistrujte.


Odpovědět

Odpovědět

Vytvořit a poslat váš nový příspěvek

Můžete použít: BBCode Obrázky Smajlíky

Pole označena slovem %s musí být před odesláním formuláře vyplněny.

Povinné informace pro hosty
Požadované informace

Prohlédnout téma (nejnovější)

4

Vážený Mirku,
délka pohlavní abstinence i kompletnost vzorku jsou dle toho co píšete v pořádku. Můžete vyzkoušet ještě zopakování vyšetření SPG a pokud bude výsledek stejný, doporučuji výše popsanou změnu životosprávy atd.
S pozdravem,
Soňa Kloudová

3

Diky za odpoved,
pohlavni abstinence byla 2 dny. A jestli jsem to dobre pochopil,tak myslim, to sperma bylo kompletne vsechno v odberove lahvicce.
Jeste jednou diky,
Mirek

2

Vážený Mirku,
obecně lze říci, že ke zlepšení výsledků spermiogramu může značnou měrou přispět zdravá životospráva. Ta by měla zahrnovat dostatek pohybu, dostatek spánku, zdravou stravu, minimum alkoholu, nekouřit; důležitá je i psychická pohoda - měl by jste se snažit vyhýbat stresovým situacím. Můžete vyzkoušet některé vitamínové preparáty- zejména antioxidanty nebo preparáty obsahující kompletní spektrum vitamínů a minerálů. Po třech měsících pak doporučuji znovu vyšetření spermiogramu.
Pozn.: Výsledek Vašeho spermiogramu ovlivňuje i délka pohlavní abstinence nebo to, zda byl ejakulát kompletní-a to zejména co se týče koncentrace/počtu spermií, což byl jediný diagnostikovaný problém ve Vašem případě. V případě zájmu mi proto doplňte informace o těchto dvou faktorech.
S pozdravem,
Soňa Kloudová

1

Dobry den,
jakym zpusobem je mozne zlepsit spermiogram? Mam vysledky z minuleho tydne, zaver spermiogramu je oligozoospermie.
Diky, Mirek