Nejste přihlášen. Přihlaste se, nebo se zaregistrujte.


Odpovědět

Odpovědět

Vytvořit a poslat váš nový příspěvek

Můžete použít: BBCode Obrázky Smajlíky

Pole označena slovem %s musí být před odesláním formuláře vyplněny.

Povinné informace pro hosty
Požadované informace

Prohlédnout téma (nejnovější)

2

Dobrý den pane Vašku,
Váš dotaz zahrnuje odpovědi na poměrně širokou problematiku. Co se týče dotazu ohledně "neuchycení embryí" v souvislosti s výškou sliznice, leidenskou mutací atd., doporučuji spíše vložit dotaz do diskuze panu primáři  MUDr. Texlovi zde http://www.neplodnost.org/forum/forum55 … ukce.html.
Kvalita ejakulátu je snížená z hlediska počtu a tvarové správnosti spermií. Bylo by dobré také znát výsledky jiných vyšetření spermií-zejména integrity DNA spermií, která poměrně významně ovlivňuje vývoj embrya. Pokud by jste měl zájem, toto vyšetření lze provést v různých centrech asistované reprodukce. Pokud by bylo toto vyšetření v pořádku, nevidím důvod, proč by z hlediska kvality spermií nemohlo vzniknout kvalitní embryo. Ráda bych se zeptala, zda Vám a Vaší partnerce bylo provedeno genetické vyšetření z krve? Předpokládám, že bylo, vzhledem k tomu, že šlo o Vaše třetí IVF. A bylo provedeno genetické vyšetření embryí pomocí metod preimplantační genetické diagnostiky? To jsou dotazy, které budou jistě zajímat i pana primáře Texla, neboť tato vyšetření poskytují velmi důležité a zásadní informace z hlediska šancí na otěhotnění.
S přáním pěkného dne,
Soňa Kloudová

1

Dobrý den,
už téměř rok se s manželkou snažíme o dítě. Já 31 let, ona 27. Máme za sebou 3 neúspěšné IVF. Já mám mizeny spermiogram, manželka zase problémy s výškou sliznice a leidenskou mutaci, je u ní problematická stimulace - sklony k hyperstimulačnímu syndromu. Poprvé se transferovalo 1 embryo ve stádiu hatchující blastocysty – časná ztráta, podruhé se transferovala dvě embrya – neujala se, potřetí se transferovalo jedno embryo vzniklé z darovaných spermií a jedno naše – opět negativní test. Nejspíše za to mohou hodnoty mého spermiogramu, které níže uvádím. Embryo se zkrátka přestane vyvíjet, ale proč neprosperuje ani to vzniklé z darovaných spermií? Chtěl bych se zeptat, zda existuje naděje s tímto spermiogramem dosáhnout prosperujícího embrya a zda jej lze medikamentózně vylepšit. Děkuji za odpověď, Vašek.

Spermiogram:

objem: 2,2 ml.
viskozita: normální
koncentrace: 11,6 mil.
pohyblivých celkem: 71 procent
progresivní rychlá: 0 procent
progresivní pomalá: 71 procent
nepohyblivé: 29 procent
normální morfologie: 1 procento
patologie hlavičky: 56 procent
patologie bičíku: 5 procent
patologie: krčku: 37 procent

Děkuji za názor a přeji pěkný den.