Nejste přihlášen. Přihlaste se, nebo se zaregistrujte.


Odpovědět

Odpovědět

Vytvořit a poslat váš nový příspěvek

Můžete použít: BBCode Obrázky Smajlíky

Pole označena slovem %s musí být před odesláním formuláře vyplněny.

Povinné informace pro hosty
Požadované informace

Prohlédnout téma (nejnovější)

3

Dobrý den, paní Michaelo,
na první dotaz jsme Vám už odpovídali na uLekare.cz
DNA fragmentace spermií je parametr zcela nezávislý na ostatních parametrech, proto toto vyšetření považujeme za základní a jedno z prvních, které by mělo být provedeno před zahájením jakékoliv léčby.

2

A ještě bych chtěla doplnit otázku. Je to častá zkušenost z vaší praxe, že když je zhoršení pohyblivosti spermie tak se rovná že bude i zhorsena dna fragmentace spermie?

1

Dobry den, chtela bych se zeptat zda je mozne poznat spatnou dna fragmentaci spermii i bez testovani? Jestli to lze poznat pri ivf pri oplozovani napr. u embryi ktera se vyviji pred transferem? Mame za sebou 2x ivf, 1x ket bez inplamtace embrya, 1x ket 6.tt spontanni potrat. Ja jsem dle lekaru zdrava. Partner dle posledniho spermiogramu astenozoospermie 11% pohyblivych, morfologie v norme. Cekame na vysledek dna fragmentace spermii, ale ten bude az v polovine ledna. 1.)  Jak se resi hodne spatny vysledek (nad 50%) tohoto testu? Opravdu je lepsi pouzit darcovskou spermii?  2.) Pokazde pri oplozovani jsme pouzili metodu picsi, odhali tato metoda spatnou dna spermie? Dekuji za odpoved.