Nejste přihlášen. Přihlaste se, nebo se zaregistrujte.


Odpovědět

Odpovědět

Vytvořit a poslat váš nový příspěvek

Můžete použít: BBCode Obrázky Smajlíky

Pole označena slovem %s musí být před odesláním formuláře vyplněny.

Povinné informace pro hosty
Požadované informace

Prohlédnout téma (nejnovější)

2

Vážený pane Mariane,
s opakovaně prokázanou azoospermií skutečně zbývají v podstatě dvě možnosti - podstoupit chirurgický odběr spermií (TESE) nebo využít dárce spermií. Před TESE se dá jen velmi těžko odhadnout, jestli se spermie najdou nebo ne. Pokud by se našly, je určitě vhodné jimi oplodnit co možná nejvyšší počet vajíček, protože úspěšnost kultivace v takových případech bývá nižší. V případě, že spermie nalezeny nebudou, je třeba počítat i s možností použití dárce.
Předpokládám, že na urologii jste vzhledem k předchozí diagnóze sledován a nebyla shledána žádná příčina k neprovedení zákroku.

1

Dobrý den,
po dvou vysetrenich spermiogramu mi byla sdelena diagnóza azoospermie. Před dvěma lety mi bylo odebráno jedno varle z důvodu nalezení zhoubného nádoru. Vše bylo zjištěno a odebráno včas, takže jsem nemusel podstupovat chemoterapii. V centru asistovane reprodukce vyšly mne i me partnerce genetické testy v pořádku. Jiné vyšetření jsem nepodstupoval, rovnou jsem byl odeslán na vyšetření TESE s tím, ze už si máme vybírat dárce spermii, protože prý v těchto případech je možnost mít vlastní dítě dosti nepravděpodobná - toto nám bylo sděleno ještě před samotným vyšetření TESE panem doktorem. Chtěl bych se zeptat, zda-li byste mi doporučili ještě jiná vyšetření, nebo zda-li je tento postup správný  a  je to skutečně finalni řešení. Děkuji za odpověď.