Nejste přihlášen. Přihlaste se, nebo se zaregistrujte.


Odpovědět

Odpovědět

Vytvořit a poslat váš nový příspěvek

Můžete použít: BBCode Obrázky Smajlíky

Pole označena slovem %s musí být před odesláním formuláře vyplněny.

Povinné informace pro hosty
Požadované informace

Prohlédnout téma (nejnovější)

5

Dobrý den,
pentoxifylin se pro zlepšení pohyblivosti spermií experimentálně používá, ale nejedná se o schválený a certifikovaný přípravek, který by se používal klinicky.

4

Nebo ještě tohle:
Results: Mean total sperm count in case group before treatment with PF was (17 millions) and after treatment with PF reached to (21 millions). In 68.9% of patient, Sperm count increased (p<0.001) Mean motile sperm percent in case group before treatment with PF was 19.42% and After treatment with PF reached to 28.78% and 88.52% of patient this parameter increased (p<0.001). Parameter motility showed the most important after treatment. Mean normal morphology of sperm percent in case group before treatment with PF was 24%and after treatment with PF reached to 26.39% and in 32.8% of patient this parameter increased (p<0.001).Mean semen volume in this group before treament with PF was 1.95 ml and after treament with PF reached to 1.93 ml. There was no significant variation in semen volume after treament with PF (p=0.321).

http://en.journals.sid.ir/ViewPaper.aspx?ID=259740

3

Děkuji za odpověď. Jinak měla jsem na mysli např. tento článek (viz níže).

"Pentoxifylline is a haemorrheologic agent often used in the treatment of peripheral vascular disorders. In this study, we measured sperm motility with a trans-membrane migration method and investigated the effect of this drug in the treatment of male infertility. We found that pentoxifylline increased motility of ejaculated spermatozoa in vitro from both normal and asthenozoospermic samples. After giving pentoxifylline to patients with asthenozoospermia for 3 months, sperm motility significantly increased, but sperm concentration did not increase. From the above results, it can be concluded that pentoxifylline is a useful drug in the treatment of normogonadotropic asthenozoospermia."

zdroj: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1368587/
nebo např. tohle:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/4083550

2

Dobrý den,
neuvádíte konkrétní výsledky vyšetření, nicméně účinná látka pentoxifilin, firemní názvy léků např. Agapurin, Trental, se používá ke zlepšení prokrvení periferních tkání u pacientů po trombózách, cévních mozkových příhodách s bércovými vředy, atd. Všechny tyto léky jsou pouze na předpis a nejsou schváleny v indikaci "zlepšení spermiogramu".
Pro zlepšení výsledku spermiogramu může partner zkusit minimálně 3 měsíce užívat vitamíny, antioxidanty, selen, zinek, případně energizéry, nebo nějaký komplexní vitamínový preparát a po 3 měsících vyšetření zopakovat. Konkrétně pohyblivost spermií je parametr velmi kolísavý a může se měnit i pod vlivem např. vyšší míry stresu, únavy, nemoci, apod.

1

Dobrý den, existují nějaké léky na zlepšení spermiogramu (konkrétně pohyblivosti)? Ptám se proto, že manželovi mé kamarádky lékař předepsal nějaké léky na prokrvení a pohyblivost se mu po 3 měsících zlepšila z 20 % na 70 %. Pročítala jsem si také některé studie na toto téma na internetu a našla jsem kladnou odezvu na látku pentoxyfilin.. Manžel by to chtěl zkusit, jsou tyto léky na předpis nebo volně prodejné?
Děkuji za odpověď.