1

Téma: vyšetření na imunologii a doporučení, objednání, výsledky

Dobry den pan doktor,
v prvom rade Vam chcem podakovat za vsetkych rodicov a buducich rodicov na Vase zrozumitelne a ochotne odpovede.
Rada by som Vam polozila par praktickych otazok pred navstevou u Vas.
Ake vsetky testy si mame nechat urobit a priniest k Vam na imun.vysetrenie?
Kolko krat Vas treba navstivit, aby sme sa dozvedeli vysledok s navrhom pripadnej liecby?
Ak sme zo Slovenska je potrebne doporucenie od osetrujuceho lekara, alebo je to bezpredmetne a budeme automaticky samoplatcovia?
Ak je potrebne doporucenie, tak staci od gynekologa, alebo lekara z centra asistov.reprodukcie?
Ake su poplatky pre samoplatcov? (prepacte sa financ.otazku, ale aj na to sa treba pripravit)
Ako dlho sa caka po objednani na samotne vysetrenie, tada aka je cakacia doba na navstevu?
A ako dlho potom trva, kym budu vysledky?
A este jedna sukromna otazka: 02/2010 sme absolvovali prve IVF-hned uspesne, avsak v 12tt skoncilo MA, nasledne doteraz 02/2012 este 3x KET, vsetky neuspesne. Teda spolu 4 pokusy a nikdy pozitivny koniec. V tejto suvisloti sa chcem opytat, ci odporucate pauzu na oddych tela, prip. detoxikaciu (ako?), pretoze za 2 roky som uz zo vsetkeho velmi pribrala na vahe a kazdy pokus zvladam horsie, mam bolesti po liekoch.
Dakujem pekne za odpovede, prepacte ten vacsi pocet otazok, verim, ze nebudu uzitocne len pre nas. Nasledne sa u Vas radi objedname.

S uctou,

Livia

Naposledy upravil: Adminka (24.02.2012 12:56:51)

2

Re: vyšetření na imunologii a doporučení, objednání, výsledky

Dobré dopoledne,

odpovědi jsou u jednotlivých dotazů, označené symbolem -->

Zdraví J. Madar

Dobry den pan doktor,
v prvom rade Vam chcem podakovat za vsetkych rodicov a buducich rodicov  na Vase zrozumitelne a ochotne odpovede.  Rada by som Vam polozila par praktickych otazok pred navstevou u Vas. Ake vsetky testy si mame nechat urobit a priniest k Vam na imun.vysetrenie?
--> Pokud máte nějaké výsledky z imunologického vyšetření, vezměte je sebou.

Kolko krat Vas treba navstivit, aby sme sa dozvedeli vysledok s navrhl  pripadnej liecby?
--> Většinou stačí jedna návštěva.

Ak sme zo Slovenska je potrebne doporucenie od osetrujuceho lekara, alebo je to bezpredmetne a budeme automaticky samoplatcovia?
--> Pokud Vám Vaše zdravotní pojišťovna vystaví formulář E112, neplatíte nic. Jinak platíte za komplexní vyšetření cca 7500,- CKR. Doporučení od Vašeho gynekologa my nepotřebujeme.

Ak je potrebne doporucenie, tak staci od gynekologa, alebo lekara z centra asistov.reprodukcie?
--> viz výše

Ake su poplatky pre samoplatcov? (prepacte sa financ.otazku, ale aj na to sa treba pripravit)
--> viz výše

Ako dlho sa caka po objednani na samotne vysetrenie, tada aka je cakacia  doba na navstevu? A ako dlho potom trva, kym budu vysledky?
--> Objednací lhůta je cca 2 měsíce, výsledky pak dostanete za měsíc.

A este jedna sukromna otazka: 02/2010 sme absolvovali prve IVF-hned  uspesne, avsak v 12tt skoncilo MA, nasledne doteraz 02/2012 este 3x KET, vsetky neuspesne. Teda spolu 4 pokusy a nikdy pozitivny koniec. V tejto  suvisloti sa chcem opytat, ci odporucate pauzu na oddych tela, prip. detoxikaciu (ako?), pretoze za 2 roky som uz zo vsetkeho velmi pribrala  na vahe a kazdy pokus zvladam horsie, mam bolesti po liekoch.
--> Zatím nezkoušejte otěhotnět, uvidíme podle výsledků vyšetření u nás.