51

Re: et-ket 2009

Az ted jsem vas docetla. V patek jsem mela celodenni skoleni a pak padila z letiste na Budejarnu za manzelem abychom v Kutne hore stihli Mistrovctvi CR v orientacnim behu. Ten spech mi zrejme moc neprospel, bo to spustilo lavinu tvrdnuti briska. V sobotu jsem se sice vyspinkala, ale aby bylo vecer nejake to jidlo tak jsem po zkaknuti do obchodu kmitala u plotny abychom v 11h mohli opet vyrazit do te Kutne hory. Tam jsem sice lenosila a trochu odpocinula, ale vecer jsme meli v planu muzejni noc v Ph. Konecne jsem videla hrad i zevnitr. Pak jsem se obetovala a vystala hodinovou frontu do muzea MHD, kam manze jiz nekolik let touzi. No, domu jsme se dostali kolem pulnoci a rano jsme museli vstavat v 6h, ze manza mel ranni start. Tato kombinace byla pro me tezce snesitelna. Brisko cely den protestovalo a kdyz manza odpo oznamil, ze se budeme vracet po okrskach kvuli tankovani v ONU, tak jsem oddane kyvla, ale netusla, ze pojedeme po "tankodrom" cestach. 2rozkopane vesnice, same derave silnice a ostre zatacky brisku vubec nepomohli a po 30minutach proklinani samu sebe jsem se zacala modlit, at to s mimi ve zdravi ustojime. No, posledni csat jsem i probulila. Uz jsem nevedela, jestli mala kope tak intenzivne nebo mi bricho tvrdne, ale mela jsem dost. Doma jsem se uklidnila ve vane a od 17h spala do rana. Cele pondeli jsem pospavala a dnes jiz na kontrole u Dr bylo na stesti vse v poho. Jsem dnes 28+4tt, mala ma 30cm a vazi 1300g. Je hlavickou dolu, srdicko tluce a ona kope s nozickama.

52

Holky, je strasne mile, jak ste se po me ptali. Take jsem na vas moc myslela. Rikala jsem si, jestli ste nahodou nektera jiz neporodila, ze to pocasi se tak zhorsilo. Mama vzdy rikavala, ze kdyz se navali studena fronta, tak je naval i v porodnicich.

Katiee- myslim na vas, drzte se.
Magggi- ten spital ti nezavidim, ale po nedelni zkusenosti a sve vystrasenosti bych udelala cokoliv, vcetne pobytu ve spitalu az dokonce, jestli by to bylo treba. Budu na tebe moc myslet.
Evaj- moc hezka fotecka. Ja se tesim priste na velky UZ, to by nam meli potvrdit i tu holcicku.
Vendy- to 3D muselo byt hezke prekvapeni, ale nedivim se ti, ze bys tam chtela mit i partnera. Ja prave z toho duvodu posunula nase 3D na 19.7 aby tam se mnou moh i manza.

53

Jeste pridavam svuj  kontakt: itt_timea@volny.cz Ty vase jsem si take napsala.

54

Tak vam holky preji klidnou noc a hezke sny. Tuhle jsem mela strasnou nocni muru, kterou vam tady ani nemohu napsat, ze by jste snad z toho "porodili" Jiz jsem klidnejsi, tak snad se to projevi i v tech snech. Ahoj zitra.

55

maeta - ahóóój! To je fajn, žes nás objevila, a že až na drobné dobrodružství je vše ok  smile:)
Noční můry nemívám, jen občas živé sny, poslední dobou o miminku - zvláštní:)

gigi - mlezivo mi teče už od dubna a vzhledem k barvě triček, které nosím těžko identifikovat barvu, ale s tou krví je to zvláštní. Včera jsem četla na webu o kojení, že může mít mlíko barvu bílé kávy, což zapříčiňuje krev z žilek, které moho rupnout kojením, rychlým růstem prsou atp. Taky jestli nemáš nějaký kožní problém... No, rozhodně se zeptej!

Vilík nar. 8.7.2009; Anežka nar. na Dušičky 2011 smile

56

Businka - za sebe můžu říct, že jsem ani nevěděla, že máme nějaké téma ve snažilkách smile

Jinak kdybychom dávaly dohromady postupku - Gigi už je někde výše, takže za mě:
magggi 35let, 38+1tt(Stř), 1mimi chlapeček, vyšší tlak Dopegyt 3x2, KO každý pátek

Vilík nar. 8.7.2009; Anežka nar. na Dušičky 2011 smile

57

dobré ranko, teda to snad není možný, jsem od 4.45 vzhůru dneska...... já která má problém vstát před osmou. Zkusila jsem ještě spát, ale nejdřív zlobil Vojta a pak jsem OPĚT dostala hlad.... takže už se láduju 3.miskou cereálií s mlíkem.... Otesánek.

Maet teda ty jedeš smile Únava na tvrdnutí bříška dělá hrozně moc, děravé silnice taky moc nepřidají..... se mnou manža vymete 5 děr nebo kanálů a už mu nadávám big_smile Každopádně hlavně že jste v pořádku smile

Já si taky říkala, že je to divný s tou krví, když se to stalo poprvé, tak jsem na bradavce našla zaschlou kapičku, pak už ani nee - důkladně se to otřelo do bílýho trička. No určo to nebude nic hroznýho, ale jen další překvápko...

Brusinko myslím, že to ve snažilkách klidně smazat můžeš, at tu nejsme zbytečně 2x smile

58

Ahoj Maet, mě kdyby nekontaktovala Petromila, tak bych holky nikdy nenašla. Jinak jdu ještě jednou na 3D, prý to bude i delší, bude vše kontrolovat znovu a používat k tomu i velikostní tabulky, které zatím v systému neměl zadané a půjdu tam i partnerem. Jdu na klasickou kontrolu 29.5.09 a tam se domluvíme, zda už bude mít vše v systému zadané a bude mít volno, tak bychom na něj mohli jít už 1.7.09, v což pevně doufám, za prvé chci vědět pohlaví, kdo půjde s větším úsměvem z ordinace a hlavně, aby to partner viděl, je to k nezaplacení a hrozně krásné, když je vše v pořádku.
Do postupky:
Vendy26 (28) - 3xIUI, 1.IVF, 1.KET - 20tt (Ne)

15.11.2009 Marek (3xIUI, 1.IVF, 1. KET vyšel)
14.6.2013 David a Nella (2xKET, 1x IUI, 2.IVF vyšlo)
http://vendik1.rajce.idnes.cz/

59

Krásné ráno, tak jsem vás našla a teď už definitivně tady? cool
Tom teď má celý týden dovolenou,ale lije jako z konve, tak sedíme doma, místo abychom ejli na chalupu :(

Ditulin (30), 3.IVF, Reprofit-1.8.09 Filípek 2550 g, 47 cm

60

Ditulin (30), 3.IVF- 33 tt (ut), kluk

Ditulin (30), 3.IVF, Reprofit-1.8.09 Filípek 2550 g, 47 cm

61

Zdravim vse!

Maeta (34), Kladno, 2.IUI Motol, 29tt(pá), 8.7 velky UZ, 17.7 3D -Ilonka

62

No, musim si uvedomit, ze FAKT nejsem schopna vseho tak jako predtim (vybehnout schody, chytit tramvaj, vylezt na kopec a vylozit nakup). Dela mi to porad problem, ale budu si pripominat vikend a musi to zabrat - mala ma prednost. Sice ma strasnou touhu ji jiz videt, ale vim, ze je ji v brisko nejlip (zatim).
Predstavte si, ze z tech kopancu mam v brise svalovku. Normalne, jako bych delala sedy-lehy. Docela to citim kdyz se smeju nebo zakaslu. Timto zpusobem mi Ilonka lepe vycvici brisni svaly, nez kdysi ja sama. Rikala jsem to Dr a ten se jenom smal. Pry pokud nemam krece, tak je vse v norme. Take se mi zda, ze jak holka pribiva na vaze, tak to bricho hezky oteziva a da docela zabrat dolnim partiim. Od vcerejska mam opte citlive prsa, takze jsem musela vytahnout podprdu :(

Vcera jsem se tesila na nakupy, jak si vse sezenu, ale zrovna ty podprdy me zklamali. Pred tehu jsem mela 80B, ted potrebuji 90, ale stim B mam problem: pride mi, ze kdyz je to kojici podprda, tak je to obr velike. Normalne to na me plnada, jeste i A! Zrejme hodne zalezi na strihu, ale pri tom vyberu (spis nevyberu) jsem nic nekoupila. Jo a nejake zbytky jsem nasla jenom v C&A a Pompu. Chytila jsem ovsem v tescu vyprodej puncoch a koupila tam nekolk paru tehu puncoch 40DEN, coz jsou docela kompresni na budouci otekajici se nohy. Misto 160Kc stali 60Kc. M&S me zklamalo, v H&M jsem nakoupila elasticke trika a natelniky a sehnala jsem si vytouzene sandale s uzavrenou spickou do prirody jenom za 500Kc.

63

Dnes jsem se take brzo vzbudila a myslela, ze budu vstavat s manzilkem v 7h, ze jsem mela take strasny hlad, ale pak nas, holky, hezky ukonejsil a usnula jsem jako medved. Jeste jsem mela i moc hezky sen, jak ziju nekde na statku (zrejme to bylo u me babicky), kde kvetli vsechny kytky a vsechny zviratka meli male smile Chtela jsem zahnat domu husy a kachny a oni sedeli na hnizdech s malyma:) No totalni obrat oproti minule, tak jsem moc rada a navzdor hnusnemu pocasi jsem vysmata:D

Co ostatni holky, nase snazilky a maminky?

64

Jeste to asi bude trvat nez to tu vsechny objevi.

65

ahojky, hlásím se z kontroly, vše OK, nález stejný jako minulý týden....  Akorát mi našli stopu glukozy v moči, tak tam razím na kontrolu už v pátek...
ty kapičky krve z prsou jsou prý normální, pokud vysloveně neteče krev.
Vojta se zase předváděl, lehla jsem si na monitor, začal  v tom břichu tak řádit, že sestřička stála nade mnou a smála, co mi to břicho dělá, během 10ti minut mi musela 4x tu sondu opravovat big_smile

Maet taky potřebuju 90B...... obyč. podprsenky jsem nakoupila v CA .... tenhle rozměr měli jen v Pze na Václaváku a na Černým mostě, jsou 2 v krabičce za necelých 500. Pak jsem koupila jednu od Anity, no to je docela hrůza cena - asi 1300 ale je "hodobóžová" hrozně příjemná. A pak mám ještě jednu z Mothercare, má zpevněné košíčky, taky hodně pohodlná, asi za 700, ale taky ji nemají všude, já ji kupovala v Letňanech...

66

Ahoj Gigi,

diky za typy. Ja mam problem s velikosti kosicku. Co jsem zatim zkousela, tak mi je velike B i A v rozmeru 90. Moc to nechapu. To me odrazuje kupovat podprdy na netu i kdyz jsem si ty odkazy (myslim od Magggi) odlozila a nabidka se mi libi.

Kdyz ti tak Vojta radi v brise, nemas taky jakoby svalovku? Zrejme si jiz na to zvykla, ale pro me je to novy a divny pocit. Bricho tvrde nemam ani krece, tak snad je to v poradku a jsem jenom fajnovka hmm

67

Maet určitě je to hodně o zvyku, někde jsem četla, že koncem těhu pohyby slábnou..... no u mě to je pěkná blbost...... Vojtu cítím už od cca 16-17tt.....nejdřív to bylo jen takový šimrání a bylo to hodně vyprovokovaný tím šíleným kašlem, co jsem měla... po 20tt se to už blížilo kopání, občas to cítil i manža rukou na břichu, postupně to sílilo a ted to fakt stojí za to.... fakt je to někdy jak Vetřelec, člověk si říká, co z toho břicha vyleze, malého dobře nahmatám i když spí, občas chodím s jeho patou ven...:D Někdy to až bolí, ale na druhou stranu je to sranda big_smile

68

Diky Gigi,

ja si take maslim, ze je to v poradku, jenom mimi hodne citim. Take jsem zacala citi pohyby jiz v 17tt a ve 2Ott to mohl citi, kdokoliv kdo mi dal na brisko ruku. Ted jsou to fakt otresy a cele bricho se mi vlni. Je to rozhodne lepsi nezli bych skoro nic necitila, takhle vim, ze je mala ziva smile Snad si na to moje svalstvo zvykne a svalovka zmizi.

69

Gigi, říkám to samé..kdepak že pohyby slábnou..mně jsou potvůrky schopný kopat i dvě hodiny v kuse a po břiše mi rejdí..mně je teda na monitor budit nemusí
Jsem právě asi 10 minut doma:-), tak se vás chystám pořádně dočíst, protože ve špitále na kolenách to není nic moc.
Jinak císaře mám naplánovanýho na 8.7., tak jsem zvědavá, jestli vydržíme..
Ještě jeden paradox..při jednom mimi je prý málo pravděpodobné, že se ve 36 týdnu ještě otočí a buch, ten můj truhlík, co byl už měsíc hlavičkou dolu je zase napříč

70

Ahoj Katiee, vitam te doma. 8.7 budu mit velke UZ, tak na vas budu myslet. Pritom cisari si na stesti nemusis delat hlavu z otocenim mimi, ale hold to jenom potvrzuje vyjimky z pravidel. Mam celkove takovy pocit, ze jsme tu nejakym zpusobem vsechny vyjimky smile

71

Kattie, to už máte za pár, tak jestli vám to klapne na termín, tak budou mít tvé dětičky stejně narozky jako já. Tak z toho mám radost:)

Pronatal,1 x IVF,2 x KET, (v 37+5 tt) 27.1. 2010 dvojčátka Anička (3680 g a 50 cm) a Kubíček (2570 g a 43 cm)

35 let...... nyní přirozeně 12+0tt

72

Ahoj Brusinko,

ty jsi mezi nama nova, nebo spise my jsme nove zde, u vas, ze jo. Tak at se v bublinkach objevi srdicka. Budou to prvni ratolesti? Vzdy, kdyz me mala rozkopava, tak si vzpomenu na Katiee, ze to ma 2x tak narocne.

73

Tak to jsme se s dr. hezky trefili:-). Jasně že jsem chtěla 7.7., ale tak chytrých nás bylo víc, takže dvě místa na plánovanýho císaře už byla obsazená..ale v důsledku je mi to samozřejmě jedno. Jo jo, letí to, začnu si stříhat metr:-).
Holky, nedávno jsem vám radila na žáhu Gaviscon, nemáte teď nějakou radu pro mě? Mně poslední dny pálí od rána do noci, jsem z toho úplně vyřízená, velkou flašku Gavisconu vypiju za 2-3 dny, pomůže vždycky, ale bohužel ne na dlouho. Jak lehnu, hned mám kyseliny až v krku, kolikrát to "zachráním" vteřinu před pozvracením, fakt hnus. Někdo prý pije mlíko, ale to bych zvracela, jen bych se na něj podívala:-).
Brusinko, gratuluju ke dvě bublinkám, tak ať brzičko začnou blikat..je to sice mazec, ale věřím, že radost bude dvojnásobná.
Maetko, když jsi psala o tom "rozkopávání" - přála bych ti vidět můj pupík - myslím pupík v užším slova smyslu- ne teda, že by ještě nějakej byl, už je dávno vytlačenej, ale v poloměru tří centimetrů okolo něj mám břicho jednak příšerně popraskaný a taky vyleštěný. Včera jsem seděla na záchodě a normálně se mi tam odrážely kalhotky jak v zrcadle:-))))))

74

Ahojky, za chvíli vyrážím na návštěvu za dvojčátky, tak aspoň info do postupky

Evaj, 41, Sanus Pce, 3.IVF-3.KET, 11tt (Čt), 1 mimíšek, 30.6. prvotrim. screening

3xIVF, 3xKET, 22.4.09 - KET, 5.1.2010 - Rozinka, 3120 g, 48 cm
http://www.modrykonik.cz/album/view.php … eferer=%2F

75

Katiee - nasla jsem jednu z rad Kauckeho: -  pálení žáhy je samozřejmě nepříjemné,ale existují relat. účinné léky. Bílinská kyselka je možná, nevadí, nebojte, pokud pomáhá, pijte ji.Jinak pomáhá Anacid sáčky ,Maalox tablety, nebo vám lékař může předepsat Helicid, velmi účinný.Všechny tyto léky lze použít kdykoliv během gravidity,nejsou kontraidikovány.