1

Téma: neplodnost a psychologie

Dobrý den,
léčba neplodnosti je velmi náročná jak po fyzické, tak psychické stránce, což vyplývá nejen z odborné literatury, ale i z internetových diskusí.
Jmenuji Kristýna Kellnerová a v rámci mé diplomové práce na katedře psychologie - Univerzita Karlova se právě tématem léčby neplodnosti a vztahem k psychickému prožívání zabývám. Jsem přesvědčena, že se jedná o téma, které si zaslouží pozornost jak lékařů, tak psychologů a ostatních profesí. 
Vím, že žádám o Váš čas, ale bude velkou pomocí pro mě a doufám, že i přínosem k tématu ženské neplodnosti, pokud budete ochotná zapojit se do on-line sběru dat. Jako benefit Vám mohu nabídnout zaslání výsledků jednoho z psychologických dotazníků (v případě Vašeho zájmu). Všechna data jsou anonymní a budou sloužit pouze k výzkumným účelům! Pokud si nebudete přát výsledky dotazníku, nemusíte vyplňovat žádné identifikační údaje.
Na následující adrese můžete on-line vyplnit dotazník. Dotazníky jsou určeny ženám, které aktuálně podstupují léčbu neplodnosti.
http://invitro.invivo.cz/neplodnost-vyzkum/

Předem děkuji za spolupráci!
Kristýna Kellnerová
studentka psychologie na Filosofické Fakultě Univerzity Karlovy

2

Re: neplodnost a psychologie

Dobrý den,
děkuji moc všem, které jste byly ochotné vyplnit všechny dotazníky.
Výzkum stále pokračuje a proto prosím i ostatní, zda-li by byly tak ochotné a podpořily můj výzkumný záměr vyplněním dotazníků na adrese http://invitro.invivo.cz/neplodnost-vyzkum/ .

V současné době jsem odpověděla všem, které jste měly zájem obdržet výsledky. Pokud by některé z Vás odpověď nedorazila, napište mi, prosím, a já Vám přepošlu vyhodnocení znovu.

S přáním mnoha úspěchů v léčbě,
Kristýna Kellnerová

3

Ahoj Kristyno,
ja se taky zajimam spojeni psychologie a leceni neplodnosti. Jsou vysledky Tve ankety nekde pristupne? Treba na netu?

Aurelia B.

4

Dobrý den,

děkuji za reakci a zejména děkuji všem, kteřé vyplnily dotazníky.

Výsledky mé práce jsou dostupné v mé diplomové práci. Pro ty, kteří mají přístup do databáze knihoven UK, je možno je shlédnout na internetu, jinak v knihovně Celetná 20, v Praze. Jedná se o knihovnu Katedry psychologie FF UK.

Kristýna