1

Téma: Výsledky spermiogramu - a co dál?

Dobrý den,
dnes nám přišly výsledky spg: volum 2,5 ml, koncentrace 41 mil/ml, motilita kvality 10 %, abnormální morfologie 95 %. Ve zprávě se také píše, že se nedoporučuje IUI, ale rovnou IVF-ISCI. Možnost zplodit potomka přirozenou cestou je snížena, ale ne vyloučena... (konec citace)
Mě je 32, manželovi 35. Už doma jedno dítě máme, syn byl počat přirozenou cestou po téměř roce snažení. Nyní se snažíme 10 měsíců, v únoru t.r. potrat ve 3tt bez revize. Myslíte si, že IVF-ISCI je naše jediná možnost? Přiznávám, že jsem původně pomýšlela na IUI...
Děkuji za váš názor.

2

Re: Výsledky spermiogramu - a co dál?

Gabčulko, vidím, že ti zatím nikdo neodpověděl. Já myslím, že je pro vás opravdu ICSI řešením. Přece jenom ta morfologie je hodně špatná a u ICSI vyberou tu nejlépe vypadající spermii a tím se vám šance na miminko hodně zvýší! Na IUI by to chtělo fakt lepší spermiogram, i když se spermie před IUI upravují, tak tohle by asi nestačilo. Na tvém místě bych šla rovnou na IVF-ICSI.
Ještě mě napadlo, že by bylo dobré zkusit třeba za 3 měsíce kontrolní spermiogram, třeba to mohl být nějaký výkyv (nemoc, stres apod.) a podle toho se pak definitivně rozhodnout.

8xIUI, 4xIVF, 2xKET, 2x biochemické, ZT v 17tt, KET - 12.7.2010 ve 35tt se nám narodila Daninka (2290g a 45cm)