1

Téma: IUI vs. IVF

Dobrý den pane doktore,

od 03/2009 se s manželem snažíme o miminko, zatím bez úspěchu. Manžel byl v posledních cca třech letech na 3 spermiogramech (první spermiogram byl proveden po zánětu nadvarlete, další dva pak vždy s odstupem půl roku), poslední dopadl s výsledkem: 40% pohyblivých spermií, z toho 40% spermií bez defektu. Je mi jasné, že nám tedy k potomkovi budou muset pomoci lékaři, ať už pomocí IUI nebo IVf - což je i předmětem mého dotazu: kdyby tedy aktuální spermiogram skončil s podobnými výsledky, jaká metoda se při takovýchto číslech využívá - jak moc" špatné" musí být hodnoty, aby se přistoupilo k IUI a k IVF?

Já jsem ještě na žádném vyšetření nebyla - tedy krom pravidelných  prohlídek u svého gynekologa (vždy vše ok).

Děkuji za odpověď

Lucie

2

Re: IUI vs. IVF

Milá paní Lucie, mě se 40% pohyb a 40% normální morfologie jako vysledek líbí, mělo by to jít pohlavním stykem, teď ještě záleží jaká je koncentrace spermií??

3

Díky za odpověď. Koncentrace je 25 mil./ml, objem pak 5 ml.

Lucie

4

to je zcela normální hodnota, podle mého názoru léčbu nepotřebujete

5

díky, ale já už jsem po tom 3/4 roce zkoušení lehce skeptická... když se nám tedy nezadaří ani po roce, doporučujete navštívit rovnou centrum asist. reprodukce nebo bych měla nejdříve já zajít ke svému gynekologovi?

Lucie

6

Nejdříve ke gynekologovi a ten Vám poradí co dále
Machač