1

Téma: PROTILÁTKY proti spermiím

Dobrý den.CHtěla bych se zeptat jestli je možné léčit ženu jinak než kortikoidy pokud ji objeví protilátky proti spermiím.Už máme zasebou s manželem i pokus 1/2 roku používat kondom i přesto že nám tuto diagnozu tenkrát nikdo nezdělil,ale zkoušeli jsme to jestli náhodou toto zabere-nezabralo.Navíc jsem byla za nějakou dobu na imunolog.vyšetření a sestřička mi zdělila že ve výsledcích nic nemám.Asi po dalších 2 letech pokusů mi na imunologii protilátky našli a měla bych se léčit hormonálně. A může si případně i žena za tak dlouhou dobu(5LET)POKUSŮ O OTĚHOTNĚNÍ sama v těle tuto imunologickou reakci vytvořít?Děkuji za odpověď,Gabi

2

Re: PROTILÁTKY proti spermiím

Vážená paní,

z Vašeho dotazu není jasné, jaké "protilátky proti spermiím" Vám našli - zda z krve, nebo z hlenu děložního čípku. Důležité je také, které pracoviště testy dělalo, jsou různé metodiky. Bylo by asi nejlépe, kdybyste podstoupili vyšetření na specializovaném pracovišti reprodukční imunologie, po pětileté marné snaze o miminko by to asi bylo  odůvodněné. Pokud Vám gynekolog (nebo lékař CAR) dá doporučení, objednejte se na tel.čísle 296511388 (mezi 12:00 a 15:00 hod.prac.dne).

Zdraví J.Madar

3

Re: PROTILÁTKY proti spermiím

Děkuji za tak rychlou odpověď , radu i tel.číslo.Mluvila jsem pouze telefonicky s CAREM-Praha ohledně výsledku imunologie která mi byla  vyšetřena z krve ale netuším na kterém pracovišti byly testy dělány.Na konzultaci  s imunoložkou jsem domluvena až začatkem prosince.Testy mi byly dělány vzhledem ktomu,že jsem měla neúspěšnou1. IVF - odebrali mi 10(údajně krásných folikulů) ,spojili se pouze 2,ale nakonec mi zavedli jen jedno které vydrželo.Mám po lap.opeaci,kterou mi zjistili dobrou pruchodnost vejcovodů,manžel má taky všechna vyšetření vpořádku a ukázkový spermiogram.mám zasebou i 2x IUI neuspěšně a nikdy jsem nebyla těhotná.Podle ultrazvuku se mi vajíčka tvoří a cyklus mám pravidelný,hormon.vyšetření také ok.p
pěkný večer a děkuji.Gabi