1

Téma: Ket- vklad 1 alebo 2 embryy.. vyhody a rizika

Dobry den prajem,rada by som Vas poprosila o radu pri nadchadzajucom Ket a vkladu 1 alebo 2 embryi. Jedina info,ktoru mi v gym five na tuto temu povedali,ze vklad 2 embryi nedoporucuji a bodka. Mam 32 rokov,v juni 2020 kyretaz (zamlkmuty potrat). Manzel,44 rokov,dve deti. Pri vysetreniach neboli zistene ziadne prekazky a aj tak sa nam 2 roky nedari. Odovratych 27 oocytov,z toho mame 9 embryii vo fazach blstocyst. Nebranime sa aj pripadnym dvojickam a ak by vklad 2 embryi mohol zvysit sance,tak by sme do toho radi sli. Patrim k vyssim zenam,,179 cm a 67 kg. Dakujem Vam

2

Re: Ket- vklad 1 alebo 2 embryy.. vyhody a rizika

Dobrý den,
centra která mají vysokou kvalitu rozmražených embryí a proto mají vysokou úspěšnost gravidity z jednoho embrya, určitě doporučují transfer jednoho. Dvojčata přináší vyšší riziko potratů , předčasných porodů a tím i zvýšené nemocnosti dětí po porodu.
Za velmi dobrou úspěšnost považuji 50%. To znamená, že po třech transferech otěhotní 80% párů. 

Jednou  z možností jak snížit počet neúspěšných transferů je i preimplantační genetické vyšetření embryí. Zde ale doporučujeme vyšetřovat jen hatchující blastocysty. Nižší stádia blastocyst spíš poškodíte.

prim MUDr Pavel Texl