1

Téma: Neúspešne ivf

Dobrý deň pán doktor.
Mám po ivf 4rocneho chlapčeka,stimulovali som gonal225iu a orgalutran.
Získané 4vajicka,všetky oplodnené a všetky prežili aj PK. ET úspešný.
Potom už KETY neúspešne. AMH bolo0,65 zvyšné výsledky neviem.

Tento cyklus som na inej klinike absolvovala druhý ivf cyklus od 2DC diphereline a 3DC pridaný meriofert 300iu. Na 6dc 4folikuly-12mm,6mm,4mm,3mm. Krv brali,ale výsledky neviem,no dávku nechali.
Na 8dc,folikul 15mm,zvyšné tri okolo 6mm. Dávky zasa nechali,ale hneď 9dc som zasa musela prist a to už mal folikul 19mm,zvyšnými sa ani nezapodievaj,že to už nič z toho. V ten deň som si hneď na klinike pichla iba diphereline a večer ovitrelle a v pondelok bol odber.
Odobrané 2folikuly,dve vajíčka. Ale na druhý deň ránoi volali,že obe boli nezrelé. Nebola tá stimulácia veľmi rýchla? Veď v podstate som si meriofert pichla iba 6krat a odber,mám pocit,že naozaj tie vajíčka nemali šancu dozrieť.
Momentálne moje AMH je 0,4 a FSH 3,04 a mám 41 rokov.
Viem,že AMH je dosť nízke a nečakám kvantum vajíčok,ale toto som nečakala.
Prosím vás,akú stimuláciu zvoliť? Nebol by znova vhodnejší ten gonal?
Alebo skúsiť nižšie dávky? A koľko v priemere by mala trvať stimulácia,aby vajíčka dozreli? V prirodzenom cykle mám o úľavou na 18 deň a cykly tak 32dnove.
Veľmi pekne vám ďakujem za odpoveď.

2

Re: Neúspešne ivf

Dobrý den, paní Zaro,
já bych volil jiný typ protokolu - krátký protokol kombinaci Diphereline + Menopur/Pergoveris. Určitě pravidelné kontroly s odběry krve na FSH, LH a E2 + UTZ, podle výsledků stimulaci řídit. Stimulace musí trvat min. 11 dní, spíše déle, tady oděr vajíček nejdříve 13. den, ale častěji podle výsledků spíše 14.-16.den. Podle potřeby lze stimulovat i déle.

S pozdravem
prim MUDr Pavel Texl

Naposledy upravil: prim. MUDr. Pavel Texl (12.02.2021 21:31:50)

3

Ďakujem za vašu odpoveď a ešte poprosím,akú počiatočnú dávku Menopur poprípade Pergoveris by ste odporučili?

4

A od ktorého dňa cyklu začať s Diphereline a kedy pridať Pergoveris,alebo teda Menopur? Ďakujem pekne.

5

Dobrý den,
Doipherelin se podává od prvního dne cyklu a Pergoveris se přidá druhý den. Kontrolní odběry krve ., 5.,8.a 11 den stimulace.
podle výsledků se upradují dávky FSH.

6

Ďakujem pekne za váš čas a odpovede.