1

Téma: Sekundární neplodnost

Dobrý den, pane doktore. 2,5 roku se snažíme o druhé dítě,které bylo zplozeno přirozeně, porod akutním císařem. Je mi nyní 33 let. Všechny mé výsledky jsou v normě, včetně výsledků mého muže. Máme i nadstandardní vyšetření fragmentace DNA, AMH, pak klasické imunologie, genetika...jediné co mi vyšlo, jsou protilátky proti štítné žlázy. V lednu 2019 nasazen letrox 50. Hned v lednu pozitivní test, ale s MS vše odešlo. Poté jsme během roku 2019 absolvovali 6x IUI. Druha inseminace vyšla, ale v 6tt samovolný potrat. Další iui bez úspěchu. Ovulaci mám vlastní, tudíž jsem bez clostilu. Pouze aplikace ovitrelu a poté utrogestan. Sliznice 12dc bývá 6mm. AMH jsem před léčbou stitnice měla 1,6. Nyní jsem po hystereskopii a kontrole průchodnosti a vše opět naprosto v pořádku. Lékař v CAR již neví, co dál s námi, resp. ví. Doporučuje v březnu zahájit IVF. Já stále váhám, vzhledem ke všem kladným výsledkům. Budu ráda za váš případný postřeh. Děkuji a zdravím !

2

Re: Sekundární neplodnost

Dobrý den,
pošlete mi prosím přesné hodnoty zjištěné při spermiogramu. A byl proveden PCT. 

děkuji za info.

prim MUDr Pavel Texl