1

Téma: Hodnota HCG

Dobrý den, jsem 15. den po KET 5 denní blastocysty, kdy mi byla naměřená hodnota z krve 530 j. Konzultovala jsem s gynekoložkou, prý jde o nízkou hodnotu a zřejmě neprospívající těhotenství. Hodnota by se dle ní v tuto dobu dle tabulek měla pohybovat nad 1 000 j. Jsem z toho špatná, myslíte, že tedy můžu vysadit Utrogestan?

2

Re: Hodnota HCG

Dobrý den,
určitě nic nevysazujte a počkejte minimálně na jednu  lépe na další dvě kontroly. Podle mne hodnotza není  nikterak nízká a určitě dává stále naději.
Odběr krve bych opakoval ve čtvrtek.

prim MUDr Pavel Texl

Naposledy upravil: prim. MUDr. Pavel Texl (03.12.2019 18:55:17)

3

Re: Hodnota HCG

Dobrý den pane primáři, ve čtvrtek jsem byla na krev - HCG 1 400 j., dnes pak na ultrazvuku, kde byl vidět jen prázdný gestační váček. Jsem přitom už 6 + 0 tt, to už by přece měl být vidět i žloutkový váček a embryo, nebo se mýlím? Jak je možné, že je embryo o týden opožděné ve vývoji?

4

Re: Hodnota HCG

Oprava: na krev jsem byla v pátek

5

Re: Hodnota HCG

Dobrý den,
hCG 1000 j je hranicí pro viditelnost gestačního váčku UTZ. v 6. t.g. je fetální pol velikosti 2-3 mm. Pro některé UTZ přístroje je i toto za hranicí viditelnosti. Proto vám doporučuji týden počkat a udělat další kontrolu. To už by měl být plůdek velikosti 5-10 mm a to by  měl zaznamenat každý současný UTZ přístroj.

prim MUDr Pavel Texl