1

Téma: NK bunky, embryotoxicke cytokiny a Medrol

Dobrý večer,

Chcela by som vás poprosiť o názor pri navrhnutej liečbe. Skúsim popísať situáciu: v CAR sa liecime od začiatku roka 2019 (celkove sa snažíme 2roky). Partner má všetko v poriadku. U mňa bola zistená štítna žľaza a beriem euthyrox 100 od apríla. Hodnoty TSH sú v poriadku. Všetky ďalšie vyšetrenia vrátane bežných ( genetika, hematologia, hormonalny profil, priechodnosť vajickovodov, zásoba vajíčok, pravidelná ovulácia) boli v poriadku.

Absolvovali sme 3xIUI, 1xIVF - neúspešne. 1xKET , ktorý sa včera potvrdil, že vyšiel (veľmi sa teším)

Paralelne som bola na vyšetrení reprodukčnej imunológie (v Bratislave, tu sa BI nerobi), z ktorej prišli výsledky v utorok a sú nasledovné (uvádzam len tie, ktoré nie sú v poriadku):
NK bunky 22,64%
CD3+ IFN-g 47,25%
CD3+ TFN-a 77,51%
CD4+ IFN-g 30,80%
CD4+ TFN-a 78,73%

Liečba bola navrhnutá (aj s pravdepodobnosťou, že by som mohla byť tehotná, čo sa práve potvrdilo)
2tyzdne Medrol 20mg
2tyzdne Medrol 16mg
Dlhodobo Medrol 12mg

Uvedenú liečbu som nezačala hlavne z dôvodov vedľajších účinkov Medrol a z dôvodu, že sa mi zdajú vysoké dávky). Súčasné som sa radila aj s endokrinologom a dvoma ďalšími lekármi, ale exaktne sa vyjadriť nevedeli avšak ten Medrol veľmi neodporúčali..

Moje otázky sú:
Na uvedené výsledky a situáciu by ste odporúčali užívanie Medrol? Ak áno, v akej výške a ako dlho?
Existuje aj nejaké iné riešenie, ktoré nespôsobuje také silné vedľajšie účinky?
Je vôbec potrebné dávať nejakú liečbu?
Keďže som odmietla Medrol, podstupujem nejaké riziko?

Vzhľadom k tomu, ze dostať sa k lekarke je priam nemožné , tak by som bola veľmi rada , keby ste mi poradili touto cestou.

Pozn.- napriek tomu, že neberiem Medrol, plánujem v pondelok ísť na kontrolné vyšetrenie - odber krvi

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď

Naposledy upravil: Zaneta81 (29.11.2019 22:26:25)