1

Téma: ivf

Dobry den, dostala jsem na Vas kontakt od kamaradky co k Vam chodila a moc jste ji pomohl.Jelikoz to mam daleko tak Vas zkousi kontaktovat aspon takto s radou.Jedna se o IVF..jiz mam nejake to IVF zasebou a stale nic.Nuti me do hormonalni lecby doposud jsem absolvovala pouze nativni cyklus.Hormony mam v poradku ovulaci,menses tez..Myslite si ze mi hormonalni lecba pomuze kdyz nemam nijak uvlast zadny problem..Na noc mi neprisli.Jen nemam jeden vejcovod a druhy ma srusty.Proto mi nezbyva nic jineho nez IVF.Dekuji za jakoukoli radu.
Hezky den
Rehakova.

2

Re: ivf

Vzdy mi zavadeji 3 denni embryo.Jelikoz mam pouze jedno.Budu rada za kazdou radu.

3

Dobrý den,
i když píšete, že vám na nic nepřišli, neznamená to, že byla provedena všechna možná vyšetření. Především u muže fční testy TW, IBT, fragmentace jader spermií. Nevím jak byla hodnocena morfologie spermií. U Vás jde o Celiakii, chlamydie, imunologii, u obou partnerů genetiku.....
Pokud se rozhoduji pro IVF, pak určitě doporučuji stimulovaný cyklus. Nativní má ve srovnání se stimulovaným cyklem 10x menší naději na úspěch. Je to dáno nemožností řídit ovulaci a dozráním jednoho nikoli nejlepšího oocytu ze všech ten měsíc rostoucích.

prim. MUDr. Pavel Texl

4

Dekuji za odpoved..Prevazne nam vsechny vysetreni delaly..Myslite ze nativni cyklus je opravdu zbytecny?Myslela jsem si ze je to stejne jelikoz se zavadi jedno vajicko..Ze se jedna o rozdil pouze v tom ze je akorat vice vajicek a da se zamrazit..Nyni jsem po 2 IVF nativu a nepovedlo se opet..dalsi pokus by byl uz s minimalni stymulaci ale mam obavy z nej...

5

Jste se zeptam TE a IBT je prosim presne co za vysetreni?Dekuji za odpoved.

6

dobrý den,
nativ a minimální stimulace si jsou ve výsledku velmi podobné.  V obou případech se nezabrání selekci dom. folikulu, dochází k poklesu FSH a důsledkem je atrezie vajíček.  (jejich špatná kvalita) Během stimulace musíte opakovaně sledovat FSH, LH E2 a dávku léků udržovat na takové hladině aby E2 neklesaly a FSH se drželo minimálně v rovině.

TW je pokusné proprání a zpracování spermií
IBT je průkaz autoprotilátek muže proti jeho spermiím

prim MUDr Pavel Texl

7

Dekuji.Nyni jsem dostala do ruk vysledk z krve..14 den po ET mam hodnotu 568,28 je to v poradku nebo se mam obavat neceho?Dekuji

8

dobrá den, myslím si, že máte po starostech. Krásná vysoká hodnota. za 5 dní můžete jít na UTZ a měli by jste vidět gestační váček

prim MUDr Pavel Texl

9

Dekuji mam radost..Po 5 letech a par neuspechu se to povedlo..Mam nyni teda velky strach aby to nebylo mimo(jiz jsem mela mimodelozni)..Nikdo mi nerekl jestli mohu uzivat anopirin ktery musim brat..Mohl by jste mi poradit zda tim neskodim miminku?Popripade nejake vhodne prasky pro tehotne..brala jsem fertility bland pred otehotnenim mohu je stale brat s kyselinou listovou jeste?Dekuji.Objednali me az za 20 dnu UZ..je to v poradku?Dekuji.

10

Dobrý den,
Anopyrin můžete brát bez obav, vit a kyselinu listovou taky.  Kontrolní UTZ se dá provádět cca za 10 dní po pozitivním hCG a měl by již být vidět gestační váček v děloze.

prim MUDr Pavel Texl

11

Dobry den,dekuji za info.Nyni mi pani Dr.napsala ze mam odednes uzivat misto anopyrinu Clexane?Myslite si ze je to v poradku??A mohla bych ae zeptat v jakem tt jsem..Tom ze se jedna o IVF tak nevim jak se to pocitani..OPU jsem mela 7.10 a ET 10.10 a bylo mi vlozeno 3denni embryo..Dekuji moc za info...Nyni nevim vubec na cem jsem a jsem nervozni.Jelikoz se obavam o mimodelozni podruhe..Nemela jsem zadne priznaky predtim..Objednana jsem na 1 UZ az 14.11...Dekuji za odezvu

12

Dobrý den,
gravidita se počítá od posledních menses. Při transferu jste  už tedy byla 2 t. a cca 4 dny.   V době očekávání dalších menses začínáte pátý týden.
Clexan bych doporučil jen s doporučením haematologa jinak Anopyrin stačí.  S Clexanem si budete jen zvyšovat riziko krvácení  a potratu.
přeji hodně štěstí a  ať vše dobře dopadne.
prim MUDr Pavel Texl

13

Dekuji za informaci..Proc mi tedy pani Dr.doporucila clexane nerozumim..V tom pripade bych mela byt jiz v 6+4tt..Hcg by melo prosim byt priblizne kolik.Vzhledem k tomu ze jsem objednana vice jak za 14 dnu UZ tak at se mam podle ceho orientovat.Dekuji moc za rady moc mi to pomohlo;)

14

Cetla jsem ze anopyrin se nema uzivat v prvnich mesicich tehotenstvi ze by mohl poskodit plod...opravdu nevim k cenu se mam ted priklonit..

15

Dobrý den,
kyselina acetylosalicylová  nemá jinou kontraindikaci než alergickou reakci. Proto ji můžete brát po celou dobu těhotenství. Používá se i jako prevence vysokého tlaku v graviditě. Jsou centra která doporučují podání Clexanu preventivně .... já jsem v této indikaci velmi zdrženlivý, protože můžete vyvolat krvácení, které vede k potracení plodu. A proč Vám ho dává vaše lékařka se musíte zeptat jí.
Hodnota v této fázi gravidity již není tak důležitá jako v začátku gravidity. Nyní se řiďte více UTZ nálezem.  Pomalu by mělo být vidět srdíčko plodu.

prim MUDR Pavel Texl

16

Dekuji moc

17

Dekuji moc

18

Dobry den,
Tak dnes jsem byla na UZ..podle vypoctu jsem v 6tt..Embryo ma 0,38cm srdecni akce jeste nebyla videt.Mozna naznak srdicka..Myslite,ze Je to v poradku?

19

Dobrý den,
vše je v pořádku, doporučuji vám ko UTZ za 10 dní, to již musí být srdíčko jasně vidět.

prim MUDr Pavel Texl