1

Téma: Nízké AMH

Dobrý den pane doktore,
mám dotaz ohledně další stimulaci při IVF. Mám za sebou jedno neúspěšné IUI a jedno neúspěšné IVF (PICSI). Je mi 40 let, AMH mám 0,26 ug/l, Estradiol 0,095, FSH 16.6, LH 7,0, Progesteron 2,20, Prolactin 19,5, vše ostatní v normě (měřeno 24 den DC),všechna jiná vyšetření v pořádku.

Manžel astenospermie 11%, množství 180 mil., celková pohyblivost 40%. Při IUI jsem měla eigenorm 75IU/Cetrotide 0,25, měla jsem dva folikuly.
Při první stimulaci IVF jsem měla Femaru 1-2-1(5 dní)+ Eigenorm 375IU (4 x)/Cetrotide 0,25 1x1+Dostinex 1/2 taplety 1x týdně, získaný jeden oocyt, vajíčko kvality B oplozeno metodou PICSI, 3 den transferovano embyro 1D2, poté nasazen utrogestan 3-0-3, estrimax 2 mg 1-0-1.
Chtěla by jsem se prosím zeptat, jakou stimulaci by jste prosím zvolil vy  dalším cyklu IVF, když mám zisk pouze jen jeden oocyt. Byl by vhodnější v tomto případě nativní cyklus nebo jiná minimální stimulace?
Děkuji Vám mnohokrát za odpověď!
S pozdravem Irena B.

2

Re: Nízké AMH

Stimulovat tak vysokou dávkou antiestrogenů (Femara) a udělat transfer třetí den, k tomu použít antagonistu FSH (Cetrotide) a myslet si, že získám kvalitní oocyt ...  Asi mě hodně zajímá kdo toto dělá. A myslím si, že během stimulace nekontrolují hodnoty FSH, LH ani estrogenů.

Já vám radím  zkusit stimulaci s Dipherelinem, od prvního dne cyklu 0,1 mg denně a od druhého dne Menopur 225 j.  5., 8. a 11. den cyklu odebrat krev na FSH, LH E2 a podle výsledků upravit dávky FSH.

Stejně doporučuji kultivaci 5 dní  aby jste opravdu na konci kultivace viděli kvalitu embryí.

prim MUDr Pavel Texl

Naposledy upravil: prim. MUDr. Pavel Texl (01.09.2019 21:03:20)