1

Téma: Neplodnost

Dobry den,
Dostala jaem na Vas kontakt od kamaradky.Jelikoz jiz 4 rokem se snazim marne otehotnet.A potrebovala bych od Vas poradit.Jaky na to mate nazor a zda by jste mi neporadil nejakou vhodnou lecbu ci metodu.Chtela bych chodit na Vasi kliniku ale bohuzel si nemohu dovolit dojizdet.Bydlim za Prahou 20 km..tak mohu dojizdet pouze tam..
Nyni k veci:Chodila jsem na 2 kliniky nyni jsem v Gennetu mam za sebou 2 IVF..jelikoz jsem nemohla 3 roky otehotnet a pote mimodelozni se sebranim vejcovodu.Nyni mam pouze 1 a nejsis neni tez dobry.Prvni IVF nativ nevysel embryo se neuchytilo.Nyni jsem po 2 IVF a nebylo vajicko..Uz opravdu nevim jak to mohu podporit.Z hlediska neplodnosti nemame zadny problem.Manzel i ja jsme udajne zdrave..Co by jate mi doporucil?Necham si delat metodu ICSI s tim ze si nechavam selektovat spermie..Dekuji za jakoukoli radu.
Hezky den
Rehakova.

2

Re: Neplodnost

pokud jste zcela v pořádku, máte normální spermiogram  a přitom nemáte opakovaně   žádné vajíčko tak je něco v nepořádku. 
Nativní cyklus je jen tahání peněz z pacientů. Nikdy nemůžete mít tak  kvalitní vajíčka jako po klasické stimulaci . VÝSLEDKY JSOU SROVNATELNÉ S DOBOU PŘED 25 LETY.  10-15% na transfer.
Během stimulace je třeba pravidelně odebírat krev na FSH. LH, E2. Bez těchto kontrol nemůžete řádně řídirt stimulaci a zase budete mít nízkou kvalitu vajíček.  U muže nestačí základní spermiogram s morfologií. Je nutné vyšetřit i fragmentaci jader spermií a podle výsledku volit způsob zpracování spermií.  Pokud si máte volit metodu ICSI  PICSI  MACS   KK  vy, je to špatně.  Od volby metody je lékař centra .  On by měl vědět co je nutné a co ne.
Myslím si, že 220 Km není až tak daleko.

prim MUDr Pavel Texl