1

Téma: Nasadit fraxiparin po vysazení godasalu?

Dobrý den. Výsledky repr imunologie jsem měla v 02/2019 pouze zvýšené hladiny fosfatidylethanolamin Gif 0,14 U/ml (ref.mez 0,10) a fosfatidylinositol IgG 0,16 U/ml (ref.mez 0,10).jedná se o náznak APA.
Do 34 tt mám brát 1/2 godaSalu, B komplex a kys. listovou. 
Začala jsem nyní  33 tt, avšak miminko je menší. V 31 tt odhad cca 1300 g.
Porod proběhne cisarskym řezem a to buď kolem 36 tt, pokud miminko neporoste nebo 39 tt, pokud bude vše v pořádku.
Na hematologii jsem měla v 28 tt vše v pořádku. Repr. Imunolog navrhl vyměnit godasal za injekce fraxiparinu, avšak jeho výsledky jsou z 02/2018, hematolog řekl, že bylo vše v pořádku a fraxiparin mu přijde zbytečný. Mám se prý domluvit v porodnici.
Mám.ovsem strach, jak vše dopadne a v porodnici neni ani repr imunolog ani hematolog. Jak hematolog tak gynekolog mi řekli, že nevidí k fraxiparinu důvod, že nejsou hodnoty nijak tragické.
Godasal vysadim, ale nevím, jak s tim fraxiparinem. Můžu znát vás názor? Moc dekuji.

2

Re: Nasadit fraxiparin po vysazení godasalu?

Dobrý den,

Godasal se vysazuje před porodem, poněvadž může za určitých okolností  ovlivňovat srážení krve. Fraxiparin má podobné účinky. Rozhodnout by měl porodník / gynekolog podle průběhu posledního trimestru těhotenství (zejména podle průtoku krve placentárními cévami a podle klinického obrazu - krevní tlak, případné otoky atd.).
Jinak z imunologického hlediska Fraxiparin není nutný.

Zdraví J. Madar