1

Téma: Léčba dle výsledků reprod. im.

Dobrý den, pane doktore,

moc prosím o Váš názor, jak by měla vypadat léčba v tomto případě - před IVF ISCI. Je mi 33 let.
Přes 4 roky se snažíme o dítě - bez IVF absolutně bez úspěchu. Absolvovala jsem 3 pokusy IVF ISCI - z toho 2x úspěch, ale zamlklé těhotenství vždy do 6 tt.

beta 2-glykoprotein IgA 23,7 (0-20,0) SOP33 (IgG prtilátky ok)
Protilátky proti zona pellucida: slabě pozitivní SOP34
sANA 1:640 a pozitivní nukleolární fluorescence (opakovaně)
Protilátky proti Annexinu V pozitivní (vždy těsně za referenční hodnotou) - opakovaně (bohužel nemám přesné hodnoty)
Jsem sledovaná na imunologii - podrobné imunologické testy žádný další problém/nemoc neukázaly. Kromě gastro autoimunity z krve + mám opravdu potravinové alergie a o nové není nouze.

Doteď léčba probíhala - IVF ISCI, aspirin protect, 5 mg Prednison, pak i Fraxiparine. Bohužel, jak píšete v odpovědích, 6 týdnů předem jsem je nebrala. Krev jsme po léčbě již nekontrolovali.

Moc děkuji
Hezký den

2

Re: Léčba dle výsledků reprod. im.

Vážená paní,
mírně pozitivní protilátky proti zona pellucida by mohly negativně ovlivnit přirozené oplození, na výsledek IVF-ICSI nemají zásadní vliv. Ostatní pozitivity  odrážejí stav obecné imunity a nemusejí mít souvislost s reprodukcí. Nicméně signalizují určitou nerovnováhu Vaší imunity a asi by bylo vhodné zjistit, jaký je stav imunity vzhledem k zárodku (tzv. specifická buněčná imunita, BI). Pokud jde o léčbu Prednisonem, může být ve Vašem případě vhodná, pokud je správně časovaná. Odpověď by dalo právě vyšetření  BI, provedené na specializovaném pracovišti reprodukční imunologie (v Praze např. AREPIM, s.r.o., podrobnosti jsou uvedeny na jejich webových stránkách).
Zdraví
Jindřich Madar