1

Téma: Neúspešne ivf - ako ďalej

Dobrý deň,
Rada by som sa spýtala na váš názor. Mám za sebou 1IVF bez vkladu, keďže bol len jeden schopný folikul, ktorý bol prazdny. Mala som krátky protokol 300iu meriofert a dopichla som orgalutran  150 iu. Okrem toho ,že manžel má azoospermiu, má len 1.5 mil. Spermií, ja mám veľmi nízke amh len 0.26 a mierne zvýšené fsh, ale presnú hodnotu neviem. Pan doktor odporučil soft protokol, vraj by sme mohli nejaké oocyty získať. Prosím o váš názor, či je možné získať schopné vajíčko? Mám 30 r. a pred 7 r. Som spontánne porodila syna. Na kontrole folikulov po neúspešnom ivf ich bolo podľa gynekológa dosť, vraj z oboch vaječníkov, narátal ich minimálne 7. Ďakujem za odpoveď.

2

Re: Neúspešne ivf - ako ďalej

Dobrý den,
Meriofert a Orgalutran není podle mne optimální kombinace léků. Ve vašem případě je ještě horší nápad se soft protokolem. A azoospermie znamená, že muž nemá žádnou spermii. Ve vašem případě jde o ologospermii gravis. Ale spermie máte.

Já bych doporučil za tři měsíce po první stimulaci opakovat stimulaci krátkým protokolem, ale s Dipherelinem a Menopurem. Úvodní dávku 225j Menopuru. Důležité jsou kontroly FSH, LH E2 5., 8. a 11. den stimulace. Ale vzhledem k hladině AMH budu rád za každé získané vajíčko.

Hodně štěstí
prim MUDr Pavel Texl

3

Ďakujem za odpoveď, ešte som sa chcela spytat, že čo býva pricinou takého nízkeho stavu hormónu? Je to možné nejako aspoň udržať, myslím nejaký doplnok stravy alebo niečo? Alebo zlepšiť aspoň kvalitu vajíčok, ktoré tam ešte su?

Naposledy upravil: Jenna3 (19.11.2018 07:14:55)

4

Dobrý den,
jde o vrozenou dispozici a nebo jinak řečeno, o genetické předpoklady funkčnosti vaječníků.  Někomu vaječníky selžou dříve , někomu později. A žádný lék to nezmění.

prim MUDr Pavel Texl

5

Dobrý den pane doktore, jsem dnes 11. den po ET jednoho embrya. Odběr vajíček proběhl v úterý 6.11., ten samý den byla oplodněna metodou ICSI. V pátek 9.11. mi bylo zaveden jedno embryo. Stimulace proběhla pomocí pera Ovaleap a injekcí Orgalutran posledních 5 dní, poté Ovitrelle a za dalších 36 hodin po něm proběhla punkce. Zkoušela jsem tt z moči a je bohužel jasně negativní. :( Je ještě možné, že bych byla těhotná? Je to zatím 1.IVF a 1.ET, po transferu mě bolelo břicho jako na MS, mám již několik dní mírně zvýšenou teplotu, okolo 37 - 37,3, v noci se budím horkem, občas mě bolí hlava. Zpočátku mě dost bolela prsa, to teď ustalo, spíše jen ta teplota a únava. Užívám Utrogestan vaginálně 2-2-2 (začátek večerní dávka den před ET).
IVF jsme zvolili kvůli špatnému spermiogramu manžela. Je mi 27 let,děti zatím nemám, u mě prý vše v pořádku, lékaři byli po celou dobu velmi spokojeni s průběhem stimulace i odebranými vajíčky.
Děkuji za odpověď.
Hezký den.

Naposledy upravil: Balu91 (20.11.2018 15:35:23)

6

Dobrý den,
doporučuji ještě zopakovat těhotenský test zítra ráno. Pokud bude i tento negativní, těhotná nejste.  Nevím proč nekultivovali embrya 5-6 dní. Je lepší přehled o kvalitě embrya. 5-6. denní kultivaci doporučujeme vždy.

prim MUDr Pavel Texl

7

Děkuji Vám za odpověď. Nevím, ET mi takto byl naplánován v CAR. Další 4 embrya máme zamražená, ta se mrazila následně 6. den po ICSI. První ET v 1.IVF minulý měsíc tedy opravdu bohužel nevyšel. Je možné provádět KET hned následující cyklus po tomto neúspěchu? Ráda bych to ještě jednou do konce roku vyzkoušela.
Děkuji, hezký večer.

8

Dobrý večer,
ano, transfer můžete opakovat každý měsíc. Jen záleží na výšce a kvalitě endometria. Doporučuji ko UTZ vyšetření 11.-12. den cyklu

prim MUDr Pavel Texl