1

Téma: Crinone gel a ket

Dobrý den. Čeká mne ket s jediným embrijkem. Ket bude v nativu pouze s crinone gelem a ovitrell. Vím že se většinou dává utrogestan, ale jen co jsem se zeptala zda nevadí, že mi občas vytéká, dostala jsem crinone. Moc zkušeností jsem na webu s tímto gelem nenašla a tak se obávám, zdali nemůže mít negativní vliv na výsledek ketu. Jen jsem se dočetla, ze uvnitř zůstává a musí se občas vyndat. Můžete mi prosím říct, zdali je tato medikace v pořádku a má se gel nějak vyndavat nebi se nějak sám vyplaví?
Máme jediné embrio z důvodu tragického spg, tak si moc přeji, aby vše dopadlo dobře
Lze nějak pomoci uhnízdění, ananas, grep, víno, příp. Jiné...
Noc děkuji za odpověď a přeji hezký den

2

Re: Crinone gel a ket

Dobrý den,
to že po aplikace Utrogestanu vytéká z pochvy část globulí není problém. Účinná látka se rychle vstřebá a účinnost se tím nesnižuje. Crinone  má v letáčku napsáno bezezbytkový gel. Ale to co se hromadí v pochvě se mi nelíbí a není to asi příjemné. Pacientky si musí občas pochvu vypláchnout a zase se nic neděje.
Já dávám přednost Utrogestanu.
O úspěchu rozhoduje kvalita embrya. Ta se nedá 100% zjistit. Proto se úspěšnost pohybuje v dobrých centrech mezi 50-80%.
Nejlepší je chovat se úplně normálně.  Po transferu můžete sportovat, pracovat, mít pohlavní styk. Stejně jako bez transferu.
Důkazem je schopnost ženy přirozeně otěhotnět.

prim MUDR Pavel Texl