1

Téma: nepodařené IVF

Dobrý den pane doktore,
je mi 31 let, manžel 40 let, dle vyšetření před IVF jsem zcela v pořádku, manžel horší spermiogram. Doporučena metoda ICSI, podstoupeno v únoru, po 14 dnech hodnota hcg 110, po dalších 3 týdnech prázdný gestační váček, následovala revize dělohy. Po 4 měsících podstoupeno KET (aplikace agolutinu, estrofem 2xdenně, crinone gel 1xdenně)po 13 dnech hcg 10, za dva dny 0.
Žádné děti nemáme. Před 10 lety jsem měla apendix laparoskopicky, dále před 6 lety konizace děložního čípku. Je možný vliv těchto operací na  špatný výsledek IVF? Co se v těchto případech dělá? Doporučuje se změna centra asist.reprodukce? Je možné si vyžádat, aby se doktoři trochu víc zabývali proč to nevyšlo? Nebo je to opravdu příroda? Bohužel psychika po tomto neúspěchu je velmi oslabena. Děkuji předem za odpověď
Marika

2

Re: nepodařené IVF

Dobrý den,
v 31 letech bych nebyl takový pesimista. Nevím co to je horší spermiogram, co všechno se kontrolovalo, ale určitě doporučuji doplnit vyšetření, která asi nebyla zatím provedena a pak zopakovat IVF cyklus.
Mezi centry je jistě hodně rozdílů, proto doporučuji navštívit více center  a pak se rozhodnout kde pokračovat.
Pokud by jste měla zájem o konzultaci můžete se objednat na tel 549523258.

děkuji za důvěru prim MUDr Pavel Texl