1

Téma: testování po ket

Dobrý den, 7.6. jsem byla na KET (5denní embryo) a testovat dle CARu mám až 25.6. Připadá mi to za strašně moc dlouhou dobu. Pročetla jsem spousty rad od holek, které taky prošly KETem, i od lékařů, ale nikde jsem nenarazila na informaci, proč by se mělo testovat až za cca 18 dnů? Pane doktore, moc mě zajímá Váš názor. Dále se ještě chci zeptat, zda po dobu braní hormonů- Utrogestan 2-2-2, Estrofem 1-1-1-, Estrohexal (úterý a pátek), Prednison (1/2 tbl. denně)- je vlastně automaticky menstruace potlačena a nebo může dorazit i přes užívání hormonů. Popř. za jak dlouho po vysazení obvykle menstruace dorazí. I na toto jsem nikde nenašla kloudnou odpověď. Je mi letos 36 let, žádný zjištěný problém s manželem nemáme. Je to můj 1. KET (ET kvůli hyperst.syn. neproběhlo)

2

Re: testování po ket

Dobrý den,
po transferu  blastocysty je první možnost testování těhotenským testem za 10 dní.  12. den po transferu odebíráme krev na hCG. Pokud je negativní transfer nedopadl dobře a těhotná nejste a další braní hormonů je zbytečné.

Ket doporučuji provádět v přirozeném cyklu jen s podporou Utrogestanu. Tím , že vám blokují cyklus estrogeny a kombinují co je napadne,  nezvyšuje šanci na těhotenství. Totéž platí u Prednisonu.

po vysazení estrogenu přijdou menses za 3-5 dní

prim MUDr Pavel Texl

Naposledy upravil: prim. MUDr. Pavel Texl (20.06.2018 16:21:30)