1

Téma: hodnoty HCG 2

dobrý den pane doktore, děkuji odpověď v minulém dotazu ohledně hodnot hcg. Přes víkend jsem začala špinit (hnědou krví), pan dr. mi řekl,ať dojdu dnes na UZ a že vezmeme opět hcg.  Jsem úplně na vážkách čemu věřit a proto bych potřebovala znát i váš názor. Dnešní hodnota je 371 , před 4 dny byla 206. Na UZ byla vidět pouze zduřelá sliznice a prý mini pidi tečička.. Pan dr. mě uklidnil, že to krvácení není z dělohy a stává se to poměrně často, a že hodnoty nemusí růst dvojnásobnou rychlostí. Alel mě to připadá moc náhod.. pomalý nárus hcg, mírné krvácení.. máte prosím za svou praxi i takové případy, že by hodnoty rostly pomalu, mírně se krácelo a přesto žena měla dítě? Vím, že mi asi nezbývá nic jiného než čekat a být v klidu, ale asi potřebuji slyšet, že to "normální " je. Moc děkuji za informaci. S pozdravem Lenka

2

Re: hodnoty HCG 2

Dobrý den,
do hodnoty hCG 1000 j není gravidita zjistitelná ultrazvukem.  Proto zde pomůže jen trpělivost. Jsou ženy , které mají i opakovaně menses a jsou těhotné. Jiná nekrvácí a embryo se nemusí vyvíjet. Proto musíte ještě chvilku vydržet.
pokud s se po prvním zjištění hCG  do tří týdnů neobjeví gestační váček v děloze, je nutné vyloučit mimoděložní těhotenství nebo zmlklé těhotenství.

přeji hodně štěstí 
prim MUDr. Pavel Texl

3

Dobrý deň pán doktor, chcela by som sa spytat som po ket 2 blastocyst 14 den po ket moja hodnota hcg je 69 je to dostacujuce co si o tom myslite poznate prípady kedy sa aj tak z nízkeho hcg rozbehlo uspesne tehotenstvo? O 4 dni mam kontrolny odber. Velmi krasne Vam dakujem za odpoved. S pozdravom

4

dobrý den,
hodnota hCG je sice nízká, ale vždy je třeba vyčkat na kontrolní výsledek.

prim MUDr. Pavel Texl

5

Pan doktor velmi pekne Vám dakujem za odpoved neviem ci je to v poriadku ale o 4 dni mi brali kontrolný odber a hodnota je len 102 hcg dnes som bola na infuzii privigen kvoli imunite vytvaram protilatky na spermie a trofoblast. Pan doktor myslite ze sa to moze este rozbehnut alebo ked to ide takto pomaly uz je to zle a embryjko sa zle vyvíja? Veľmi pekne Vám ďakujem za odpoveď.

6

Dobrý den,
pokud se jedná o výsledek po 4. dnech je hodnota bohužel nízká a velmi pravděpodobně se embryo nebude vyvíjet. Tu nepomůže žádná infuze.

prim MUDR Pavel Texl

7

Dobrý deň pá doktor tak som bola na ďalšom odbere v pondelok bolo 102 a vo štvrtok 166 tak hcg rastie stále, ale pomaly v pondelok idem na ďalší odber bojím sa že bude mimomaternicové. Myslíte, že v pondelok by ma mali pozrieť na sone? Zatiaľ bolesti nemám ani spinenie. Ďakujem Vám veľmi pekne

8

Dobrý den,
při těchto hodnotách nebude na UTZ nic moc patrné. Spíš by se mohlo potvrdit podezření na GEU. Pokud porostou hodnoty pomalu nahoru, měla by se plánovat laparoskopie k potvrzení nebo vyloučení rizika GEU.
Pokud budou hodnoty klesat, stačí vyčkat nulového výsledku.

prim MUDr Pavel Texl

9

Veľmi pekne Vám ďakujem za odpoveď snáď začne hcg klesať a bude to v poriadku potom asi zvažovať genetiku embryjok mala som 6 vkladov a vzdy sa embryjko uchytilo ale bolo nízke hcg a neudržalo sa. Ja si vytvaram protilátky a manzel ma 96% patologiu hlaviciek spermii  teratozozoospermiu tak davame icsi , uz naozaj neviem v com moze byt problem

10

Dobrý den,
Protilátky jsou problémem pro spontánní těhotnění, stejně jako defekty hlaviček spermií. Při IVF existuje kromě ICSI další techniky výběru spermie ( PICSI, IMSI, MGSC) a dávají větší naději na vznik kvalitních blastocyst vhodných k PGS vyšetření a následnému transferu.
Největší rozdíl mezi centry je ale práce , vybavení a techniky IVF laboratoře. Bohužel pro laika je orientace při současné legislativě velmi obtížná.
Pokud se léčíte na Slovensku, doporučuji vám naše centrum v Martině.  Najdete i na www.sanatoriumhelios.sk

prim MUDr Pavel Texl

11

Pán doktor srdečne Vám ďakujem za rady a Váš čas. S pozdravom Katka

12

Není zač, rád zodpovím i další dotazy.

prim MUDr Pavel Texl

13

Dobrý deň pán doktor chcela by som sa veľmi pekne spýtať, dali sme robiť genetiku embryok a dnes prisiel vysledok ze obe su zle jednemu embryjku chyba chromozom 15 a druhemu chromozom 8 v mozaike velmi vas prosim co to znamená da sa zistit ci bolo zle vajicko alebo spermia alebo ci to znamena ze s manzelom spolu nebudeme moct mat deti. Veľmi pekne Vám ďakujem za odpoveď s pozdravom Katarína

14

Dobrý den,
tato embrya by se jistě nevyvíjela a došlo by k potratu.    Zda chyba je ve vajíčku nebo spermii se určit nedá. Ale pokud máte své genetické vyšetření v pořádku, je pravděpodobné, že další embrya budou v pořádku.
Přeji hodně štěstí.

prim MUDr Pavel Texl

15

Pán doktor veľmi krásne Vám ďakujem za odpoveď bol to už môj 9 vklad a prvý krát pgd, inak genetiku máme obaja v poriadku, tak pevne verím, že nabudúce sa to podarí.

16

Přeji Vám hodně štěstí

prim MUDr Pavel Texl

17

Dobrý deň pán doktor, chcela by som sa spýtať na Váš názor dávali sme dva krát robiť genetiku embryí a boli zlé, manželovi zistili 37% spermií s fragmentovanou, porušenou dna. Tak zrejme to bude kvôli tomu, prosím aké sú vyhliadky je možné otehotnieť? Teraz začal užívať antioxidanty. Veľmi krásne Vám ďakujem za odpoveď

18

Dobrý den,
kromě užívání vitamínů a antioxidantů je vhodná několik dní před klinickým použitím každodenní ejakulace, při IVF pak zpracování spermií technikou MACS a oplození technikou PICSI.

prim MUDr Pavel Texl

19

Dobrý deň, veľmi pekne  Vám ďakujem za odpoveď. Z Vášho pohľadu máme nejakú šancu, že sa to podarí? Ďakujem prajem pekný deň.

20

Dobrý den, paní Katko,
šance jistě je, ale více vám řekne až provedené PGS vyšetření.

prim MUDr Pavel Texl

21

Dobrý deň, pán doktor. Veľmi pekne Vám ďakujem, tak snáď vitamíny zaberú manžel užíva carniqnol  active Q  dovtedy co sme davali robit pgs boli vždy embryjka zlé, chýbal im nejaký chromozóm,tak verím, že to už bude dobré.

22

přeji hodně štěstí

prim MUDR Pavel Texl

23

Dobrý deň pán doktor, ešte stále sa nám to nepodarilo :( chcela by som sa velmi pekne spýtať. Tak manželova fragmentácia dna sa vďaka vitamínom znížila pri poslednom odbere na 23%  boli sme na softe 2x prvý krát dali slabšiu stimulku a boli len 2 vajíčka z toho len jedno embryjko a aj to nevydržalo do dňa aby mohlo ísť na pgs potom mi dali silnejšiu stimuláciu už to bolo skôr klasicke ivf a bolo 9 vajíčok, ale oplodnilo sa len 6 a keď mi na druhý deň volali už vydržalo len 1 embryjko a to opäť nevydržalo na  5 deň malo len 5 buniek (veľmi zle) tak opäť nešlo na pgs. Neviem čo sa deje ale dovtedy sme nemali problém a mávala som tak 13,11,9 vajicok a z toho boli embryjka, ktoré vydržali pekne do štádia blastocysty a dva krat boli aj na vysetrení pgs, ale teda boli zle- nezlucitelne so zivotom. Darcovské vajíčka, spermie odmietame, ale máme vôbec ešte nejakú šancu... V centrach sme od 2011 vzdy sa mi embryjko uchytilo, ale neudrzalo sa kyret som nemala a od 2016 davame pgs a bud boli zle, alebo vobec nemohli na pgs ísť. My mame vysetrenie genetiky obaja v poriadku. Neviem ci sa da s tymto este nieco robit :(  Teraz tie posledne dva ivf kde nesli  embryjka na pgs sme davali aj metodu magnet. Veľmi pekne ďakujem za Váš názor. S pozdravom Katka

24

Dobrý den,
pro zisk kvalitních vajíček v dobrém počtu doporučuji vždy jen klasickou stimulaci. Soft , nativ to z vás jen sají peníze. Během stimulace je třeba kontrolovat opakovaně FSH, LH, E2 a UTZ vyšetření. Nejlépe 5.,8., a 11. den stimulace. Pak věřím, že budete mít zase víc a kvalitních vajíček.

prim MUDR Pavel Texl

25

Pán doktor veľmi pekne Vám ďakujem za Vašu  odpoveď. Oni mi práve hovoria, že ja už len soft a keď jeden nevyšiel, tak po mesiaci znova ďalší, keďže som dostala menzes o týždeň skôr, tak to bolo v podstate po 3 týždňoch vraj je to lepšie ako pauza. A počas stimulácie robili iba ultrazvuk, ale vôbec nie odber krvi :(  Ďakujem pekne určite skúsim ešte klasicke ivf.  S pozdravom Katka