1

Téma: Vývoj embrya

Dobry dne pane doktore,

rada bych se zeptala na Vas nazor ohledne dalsi lecby. Vcera jsem byla na OPU a mela jsem 16 zralych vajicek. Kvuli pritelove spermiogramu (4% morfologie) jsme se jiz predem dohodli na ICSI. Bohuzel dnes jsem se dozvedela, ze se oplodnily jen tri a 13 se nezacalo po napichnuti spermiemi vyvijet vubec. Absolvovali jsme vysetreni genetiky (uplne ok), muj hormonalni profil v poradku, netrpim zadnymi nemocemi. Chtela jsem se Vas zeptat co muze zpusobovat to, ze se embrya vubec nezacnou vyvijet a jaka vysetreni by jste mi doporucil. Predpokladam, ze pujdeme na  imunologii, nicmene v cem dalsim by jeste mohl byt dle Vaseho nazoru problem.

Moc Vam dekuji a preji hezky vecer.
Mila

1x IVF ICSI - ZT v 9. tydnu, nyní Reprofit..

2

Re: Vývoj embrya

Dobrý den, potřeboval bych vědět přesné hodnoty spermiogramu a Váš věk, oplozeniost byla opravdu nízká, nejčastzěji je na vině kvalita spermií
Machač

Mila napsal:

Dobry dne pane doktore,

rada bych se zeptala na Vas nazor ohledne dalsi lecby. Vcera jsem byla na OPU a mela jsem 16 zralych vajicek. Kvuli pritelove spermiogramu (4% morfologie) jsme se jiz predem dohodli na ICSI. Bohuzel dnes jsem se dozvedela, ze se oplodnily jen tri a 13 se nezacalo po napichnuti spermiemi vyvijet vubec. Absolvovali jsme vysetreni genetiky (uplne ok), muj hormonalni profil v poradku, netrpim zadnymi nemocemi. Chtela jsem se Vas zeptat co muze zpusobovat to, ze se embrya vubec nezacnou vyvijet a jaka vysetreni by jste mi doporucil. Predpokladam, ze pujdeme na  imunologii, nicmene v cem dalsim by jeste mohl byt dle Vaseho nazoru problem.

Mila

3

Dobre rano pane doktore,

hodnoty jsou nasledujici: vek partnera 28, pocet spermii 22 milioinu, pohyblivost 53%, morfologie 4%. Spermiogram se vsak za posledni 4 mesice castecne zlepsil diky vitaminum (E, zinek, selen), puvodne mel jen 3 miliony spermii a pohyblivost okolo 27%, morfologii ma porad stejnou.

Mne bude letos 37 let. Partner ani ja jsme nikdy neprosli zadnou vaznou nemoci.

Dekuji za odpoved.

Mila

4

Jste mladá, reakce na stimulaci byla dobrá, asi spermie, ale potřeboval bych výsledky
Machač

Mila napsal:

Dobry dne pane doktore,

Mila

5

moc dekuji za odpoved, myslela jsem, ze jsem Vam poslala tri zakladni parametry spermiogramu. Co jeste presne potrebujete? Ve ctvrtek tam pojedu tak muzu poprosit o kopii spermiogramu a cele Vam to oskenovat nebo popsat. Tak jste to myslel?

Dekuji za Vas cas.
Mila

6

pane doktore,

nasla jsem vysledky spermiogramu, opisuji:

koncentrace spermii - 22mil., SMI - 63, vitalita - 54%, swim up - 10/100% prog. Motilita spermii: prog. rychla - 64, prog. pomala - 0, neprogresivni - 23, nepohyblive - 14, morfologie: normalni 4%.

Bude to takto stacit?

Jeste jednou Vam dekuji.
Mila

7

Tak tady opravdu nevím co se stalo spermiogram je vcelku slušný

Mila napsal:

Dobry dne pane doktore,

Mila

8

Dobry den pane doktore,

nechci Vas uz obtezovat, navic vidim, ze dotazu Vam k Vasi praci pribyva. Mela bych posledni prosbu: Take nevim co se stalo, ale Vy jste lekar.. prosim jake vysetreni by jste nam doporucil po takovem vysledku?

moc diky a hezky den.
Mila

9

Dá se provést vyšetření fragmentace DNA ze spermií, pokud by jste chtěla více informací najdete mě na našem webu

Mila napsal:

Dobry den pane doktore,

nechci Vas uz obtezovat, navic vidim, ze dotazu Vam k Vasi praci pribyva. Mela bych posledni prosbu: Take nevim co se stalo, ale Vy jste lekar.. prosim jake vysetreni by jste nam doporucil po takovem vysledku?

moc diky a hezky den.
Mila

10

Dobry den pane doktore,

moc Vam dekuji za informaci.. predpokladam, ze fragmentace DNA je zhruba to co fragmentace disku, tak mi ta informace v teto fazi takto staci. pokud bych do budoucna nenasla vice informaci volne na webu, rada se na Vas obratim s prosbou o zaslani vice informaci k vysetreni.

Dekuji a preji pekny den.
Mila