1

Téma: jsem neplodná?

Ahoj všem, jsem tu poprvé..mám dotaz.Snažíme se s manželem cca rok o miminko, a pořád nic, předtím jsem  necelé roky zkoušela mimi s bývalým a taky nic..jak zjistím, že jsem neplodná, byla jsem na gynekologii, zdravotně jsem prý v pořádku, měla jsem si měřit teplotu, aby jsme zjistily ovulaci,ale manžel byl z toho tak vynervovaný, že když jsme měli jít na to:-.))tak to nešlo, a ani podruhé, tak jsme to odložili a milujeme se dál, ale už mu neříkám, že pracujeme na mimi, aby byl v pohodě.Ted naposled jsem měla 21dní zpoždění mensesu, a pak jsem začala krvácet, ale jen dva dny, je možné, že jsem byla a přišla o to,nebo to byly měsíčky..já vím, odkážete mě za doktorkou, ale chtěla bych vstřícnější pomoc nebo radu, nemám si s kým o tom pokecat

2

Re: jsem neplodná?

Ahoj Evi...
Určitě je dobře, že jsi našla cestu sem na tuto diskuzi, tím, co prožíváš zrovna teď ty, jsme si prošly kdysi všechny...
To zjištění, že zrovna já jsem ten, kdo nemůže otěhotnět, je vždy těžké, smutné a nepříjemné...
Časem Tě to určitě taky nakopne k tomu, problém intenzivněji řešit a najít si cestu k miminku.
Nevím, kolik je ti let a jestli byl Tvůj manžel na spermiogramu, což je základní vyšetření.
Pokud chcete miminko a nejde to, tak byste se určitě měli obrátit na nějaké centrum pro léčbu neplodnosti...
Tak se drž, cesta za miminkem je někdy dlouhá a trnitá, ale určitě ne nemožná...

3

Přesně jako říka xkata - to že Ty si dáš udělát vyšetření na gynekologii je jen půlka řešení. Komplexní řešeni by mělo zahrňovat taky Tvýho manžele. My jsme vyzkoušeli spermiogram po půl roce co jsme se snažili a vyšlo tam, že je to na hraně. Naštěstí jsme neměli už víc času na depresivní myšlenky protože právě vtedy to vyšlo smile

4

Ahoj Evi, jestliže se už tak dlouho snažíš o miminko, je téměř jisté, že někde bude problém. Proto musíte navštívit nějaké centrum asistované reprodukce. První konzultace i vstupní vyšetření bývají bezplatná, chce to jenom sebrat odvahu a nestydět se. Dnes má problémy s početím hodně lidí, i já jsem je měla, takže v tom nejsi sama. Hodně odvahy a emoce stranou!