1

Téma: Špinění po ET a KET?

Děvčátka, mám dotaz ohledně špinění po et nebo ket. Mám za sebou už několik etů a 2 kety a u většiny jsem začala špinit v rozmezí mezi 6-12 dnem po et bohužel to nikdy neodpadlo pozitivně, přitom mně přijde, že spousta holek špinila od různéo dne po et a byli těhulky. Pokaždé když začnu špinit dříve, tak si říkám, že je to asi zavrtávání  ale nikdy to nebylo. Pokud se vám některé stalo že i přes špinění jste byli těhulky, tak mi napiště vaši zkušenost jak to probíhalo, jestli třeba po několika dnech ustalo a jestli to byla červená krev. V září plánuju ket a pokusy se štastným koncem mně vždycky dodají chuť bojovat dál. Moc děkuju všem smile

Reprofit,dcera8,přirozený nativ, 37+6tt-23.8.se narodilo naše druhé štěstí Marianek- 3650g a 50cm. www.collm.cz

2

Re: Špinění po ET a KET?

Ahoj Mariko. Uz asi odpoved nepotrebujes, ale treba se to jinym bude hodit. Mam za sebou 6 IVF a spinila az krvacela jsem pri vsech. Prvni dva pokusy skoncily potratem- prvni potrat jsem krvacela od zacatku, ale potratila az v 7.tydnu, pri druhem jsem slabe krvacela nekdy kolem TT(pozitivni) a pak jeste v 8.tydnu, nakonec se ve 12.tydnu zastavilo srdicko a telo se  plodu zbavilo asi po tydnu. Treti pokus znovu slabe krvaceni kolem TT, ultrazvuky ovsem potrvrdily dobre probihajici tehotenstvi. Pak dalsi krvaceni v 5.mesici, ale znovu byl plod v poradku a syn se narodil zdravy v 38. tydnu. Dalsi tri pokusy jsem zacala krvacet behem tydne od zavedeni embryii a tehotenske testy byly vzdy negativni. Vim, ze nektere zeny pri tehotenstvi bezne krvaceji, casto ze zacatku a v dobe kdy by normalne mely periodu. Nektere krvaceni ze zacatku muze znamenat tzv "zakusovani" plodu a nebo pri vicecetnem tehotenstvi muze odchazet jedno embryo. Voditkem je vetsinou sila krvaceni. Slabe krvaceni a dokonce i krece nemusi vadit, ale silne krvaceni zadne dobre zpravy nevesti.