1

Téma: metoda Mojžíšové

Dobrý den, právě jsem si přečetla Váš příběh o deseti letech běhání po doktorech. Obdivuju, že jste to všechno ustáli a k dětem opravdu srdečně gratuluju!!! Jediné co mě zaráží, že nikdo ve Vašem okolí a ani lékaři Vám nenabídli léčbu metodou Ludmily Mojžíšové, která se zabývá funkční sterilitou žen ( ale i mužů, většinou partnerů klientek), Tuto metodu provádí fyzioterapuet s certifikovaným kurzem MZ, ale dříve bez certifikace, ale tento kurz je stejně platný. Zakládá se na " porovnání" celého těla, od žeber, bedrení páteře a kostrče- velmi laicky řečeno. Dokáže, srovnat tělo tak, aby bylo vše v naprosté harmonii (zejména svalové, tak aby hlavně v oblatsi pánevního dna docházelo ke správnému porokrvení všech částí, aby nebylo někde většií a někde menší svalové napětí atd.... ) a bylo připraveveno na oplodnění. Terapie trvá půl roku, a dochází se  věšinou týden po ukončení cyklu. více na např. na stránkách www.hanavolejnikova.cz
Doufám, že alepoň někomu touto informací dokážu alespoň na dálku pomoci k léčbě a v neposlední řadě k miminku. Markéta

2

Re: metoda Mojžíšové

Dobry den, dekuji za prispevek o metode pani Mojzisove. Take mi prijde, ze se o teto metode moc nemluvi, asi proto, ze neni dostatecne komercni...kazdopadne je zalozena na logickem a fyziologicky vysvetlitelnem zakladu a rozhodne stoji za to ji zkusit. Zakladem jsou mobilizace a pravidelne cviceni, coz tez prispeje k velmi dulezitemu pocitu, ze clovek pro to neco dela a neceka jen na zasahy lekaru. Kdo nezazil nenaplnenou touhu po diteti, asi si nedovede predstavit tu bezmoc. Fyzioterapeutu zkusenych v teto metode je pomerne hodne, osobne mam dobre zkusenosti prave s pani Volejnikovou, zminovanou v Marketine clanku.
Cviceni neni prilis narocne, i kdyz obcas se cloveku nechce dvakrat denne pul hodinky cvicit. Da se na to ale zvyknout a krom pomoci v neplodnosti cviceni prinasi i uvolneni ruznych bolesti zad a mene bolestivou menstruaci. Po trech letech cekani a neuspesne hormonalni lecbe jsme se s manzelem rozhodli pro tuto metodu a doufame, ze nam pomuze na ceste k vytouzenemu miminku. Preji vam totez, Terezie