1

Téma: Život po spontánním potratu

Ahojky holky ráda bych založila téma kde by jsme si my co jsme prošli touhle životní zkušeností poradili a vůbec mohli si předat zkušenosti a podpořili se za další snahou za miminkem.
Protože at o miminko přijdeme na začátku či pozdějším stádiu bolí to rány se hojí hodně těžko hlavně ty na duši.
Budu ráda když se přidáte.

15.7.2010 Magdalénka narozena ve 34tt 2040g a 46cm 15.3(8měsíc) má 9380g a 74cm kočička moje milovaná

2

Re: Život po spontánním potratu

naši andílkové se na nás dívají a určitě se dřív nebo později vrátí
http://www.sirmi.ic.cz/andel/36.gif

15.7.2010 Magdalénka narozena ve 34tt 2040g a 46cm 15.3(8měsíc) má 9380g a 74cm kočička moje milovaná

3

Ahoj Olli,
chci tě podpořit v těžkém období. Je tu asi sposta holek, která si tím prošla.
Já jsem o mimi přišla při prvním IVF v 10.týdnu, když přestalo bít srdíčko a vím, že čím později se stane tahle příšerná věc, je to asi horší. Ořvali jsme to strašně, bolelo to moc, ale uvidíš, že se to časem zlepší! Za 3 měsíce jsem šla na 2. IVF a dneska už mám v postýlce 4měsíčního klučíka.
Přeju ti, aby se brzo znova zadařilo a dotáhli jste to do zdárného konce!!!! Zkus to brát jako osud - holt to tak mělo být a to nenarozené miminečko si prostě mělo prožít svůj krátký život přesně tak, jak se to stalo.....
Drž se!!!!!!

38let, Gennet, dcera 16let přirozeně, 2.IVF(T/M) - Michael "Majkl" *8.3.2009 (3130g/51cm), nativ KET 10/2010 :(

4

Děkuju zizi zatím se pořád říkám že to tak mělo být ,alr má hlava s tím nějak pořád nesouhlasí a hledá co jsem udělala špatně co jsem pokazila kdy jsem co zvedla a co bylo přičinu prvního hematomu. :(

5

Ahoj Oliii, taky jsem minulý rok 4.7. přišla o miminko po 2.IVF v 16 tt, srdíčko přestalo být, musela jsem ho porodit no hrůza připomenout a taky jsem asi v 6.týdnu měla hematom. Dlouho jsem přemýšlela, co jsem dělala špatně, jezdila jsem autem normálně vše dělala a UZ byl vždy dobrý. 4lověk se s tím nesmíří asi nikdy, ale to je asi prostě život.
Teď jdu v srpnu na další pokus...
A ty plánuješ kdy další pokus?
Hlavně si nic nevyčítej že jsi něco uděla špatně, prostě to tak mělo asi být smile

37 let. FN Olomouc - 2IVF, 2KET, leden 2010 Reprofit, adopce 11/2013 Alička

6

ladus další IVF neplánuju byl by to poslední pokus a já špatně reaguju takže poslední pokud iVF si šetřím v krajním případě na darované oocyty tak za 3 možná 4 roky pokud se nám opět zázrakem nepodaří otěhotnět přirozeně ale dr mě utěšoval že za 4 měsíce budu zase těhule ha ha jak já se tomu chtěla zasmát na tohle jsem čekala 6 let tak proč by ted se to mělo povést po 4 měsících

7

Strašně to bolí, vždycky když o tom píšu, tak slzím..
Ale doufám, že se to jednou kruci musí podařit, když se jednou embryjka chytla, tak je to v podstatě taky dobré znamení big_smile

8

Olii a toto těhu bylo přirozeně?

9

ano přirozené a proto mám strach že už se to NIKDY takhle nepovede vždyt takový zázrak se stane málo komu a málo kdy s moji anamnézou endometrioza jeden vaječník nefunkční vysoké FSH a manžel astenozoospermik tolik věcí a náhoda tomu chtěla že se jednopu zadařilo jaká šance je na druhý zázrak že

10

Holky, je to tak, že když už jste jednou otěhotněly, tak je naděje veliká. Mě Dr. doporučil jít do dalšího IVF co nejdřív, protože tělo bylo nastartované. Často se stává, že po potratu hned otěhotníte. U nás by se přirozenou cestou jednalo o zázrak, protože manža je Azoospermik, ale zadařilo se "uměle".  A s tím, jak si člověk vyčítá, co udělal blbě, je to těžké, taky jsem uvažovala nad tím, co bylo špatně, to si pište. A je fakt, že podruhé už jsem byla celou dobu doma a šetřila se, jak to jen šlo, abych si už nic vyčítat nemusela. Prostě jsem dělala maximum a snažila se být v pohodě.
Hodně sil holky!

38let, Gennet, dcera 16let přirozeně, 2.IVF(T/M) - Michael "Majkl" *8.3.2009 (3130g/51cm), nativ KET 10/2010 :(

11

mě doporučili v nemocnici 6 měsíců můj gyndr 3 měsíce respektive 2 MS a pak začneme a já sice psychick jsem ted v pr.. ale třeba mi pak pomůže že se zase můžeme snažit a třeba opravdu je to tak že tělo si to pamatuje i dr mi to říkal HOLKy kéž by to tak bylo

12

Zuzi, já mám PCO a přítel je v pohodě, takže u nás by to byl taky zázrak.
Vždycky když čtu jak to dobře dopadlo tobě a jiným, tak mám chuť jít dál. Dává mi to naději...

13

Já byla po tom zamlklém na  KETech  a nic...

14

no právě a s toho má  starch že budu po potratu a nic ale je fakt že v lednu jsem měla biochemické těhu a dva měsíce na to se zadařilo možná něco na tom bude

15

Oliii, chci tě moc podpořit a dodat odvahu a hlavně chuť jít dál. Zažila jsem tohle zklamání 2x, jednou v 8tt, kdy nezačalo bít miminku srdíčko a pak v 15tt, kdy jsem čekala dvojčátka a najednou byl konec, děloha miminka nechtěla, ač žila a vše bylo o.k., porodila jsem je a tím byl konec, obě těhotenství byla přirozená. Moc to bolelo a bolí v hloubi duše pořád, prostě je to zlá vzpomínka, kterou nejde vymazat. Moc jsem miminko chtěla, takže následovali IVF, KET, IUI, lázně, léčitelé, různé babské rady, všemožné vyšetření, však to znáš. Hodně mi pomohli lázně, kde jsem se konečně začala zase těšit ze života a asi zavřela po pěti letech marného boje za sebou ty špatné dveře. Začala jsem se sousetředit víc na svůj život, koníčky, které šli stranou, pořídila si pejska, změnila práci a v nejméně očekávanou dobu jsem opět přirozeně otěhotněla, nyní jsem ve 37tt a těším se na miminko. Strach mám pořád stejný jako na začátku, věřit začnu tomu zázraku, až budu držet malou v náručí. Zdravotní problémy jsou sice příčinou, že to třeba nejde hned, ale z vlastní zkušenosti vím, že zdravá psychika je půl výhry a pak ten zázrak může zase přijít. Moc ti přeju, aby tuhle bolístku brzy nahradil jiný Honzík, přeju hodně sil a štěstí, které je třeba. Drž se.

1xZT, 1x SP 15tt, 2xIVF+ICSI, 1xKET, 3xIUI, HURÁ beruška je na světě 3. 8. 2009, Eliška, 3300g/50cm po přirozeném těhu. Od září 2011 nový boj o sourozence: 1xIUI, přirozený zázrak 23.12. 2011 //, po druhé HURÁ, 18.8.2012, Alžbětka, 2940g/50cm
http://misa29.rajce.idnes.cz

16

Míšo jen doufám že mi to nebude zase trvat 5 let to už bych měla opravdu šanci minimální snad se to zhojí dřív a já se zase začnu ze života těšit o to těžší je že nemám ani kam nastoupit do práce natož dělat práci která by mě bavila

17

Míšo - držím palce, teď už to doklepeš do zdárného konce. Přeju rychlý a nekomplikovaný porod a krásnou zdravou holčičku!

Olii - já jsem se po revizi na práci vykašlala sama, byl to jen stres na stres a zůstala doma. Vím, že se mi to realizovalo lehčeji, protože manža mě zajistí, ale totálně jsem ypustila, dala si čas na sebe, dokonce jsme se rozhodli, že i bez mimča půjdem do stavby domečku, váhala jsem nad dalším pokusem, protože jsme neměli mražáčky a musela jsem znova stimulovat, taky už mi bylo 35 a říkala si, jestli na to nejsem přece jen stará.... no a vidíš. Zrovna jsem toho našeho malého "prudimíra" uspala a uvařila si kafe. Všechno přebolí, vybreč se, jiná rada není, musí to hlavně ven...... pak si odpočiňi a uvidíš..... a hlavně nepřestávej věřit!!!!!

18

zatím se snažím věřit ale mám strach že s prvním neuspěchem po prvním měsíci snažení se složím budu mít hrozný strach ale taky vím že nejde si říct nemysli na to a až to nebudeš čekat to příjde nedařilo se mi na to nemyslet 6 let takže po tomhle na to jen tak myslet určitě nepřestanu

19

tak zatím jsem tu asi s tímhle problémem sama, ale nevadí aspon nikdo netrpí jako já a to je potěšující jen si nemám s kým o tom povídat :(

20

Ahoj Olii, je mi to líto, zlatíčko, drž se! Myslím na tebe! Věř, že bude líp, chce to čas.....

21

holky vím že je vás tu pár co jste prodělaly potrat potřebuju poradit s neschopenkou můj gyndař mi chce moji neschopenku už ukobčit mám ji od 22.5 a dostala jsem ji v těhu a ted nevím zda jít k obvodákovi a říct pravdu že jsem psychicky zatím v prdeli a že iopravdu se necítím na to abych někde prodávala aneboo radši zajrát bolest zad prosím poradte

22

Oliii, je mi moc líto co se ti stalo, já taky potratila v 17tt. dvojčátka a ted mám před porodem, takže nevěš hlavu! I když já chápu, že mě se se to ted mluví, taky jsem, byla v prdeli, stranila se lidí a uzavřela se sama do sebe a nechtěla ani vycházet u domu a to byla největší chyba, člověk se musí rozptýlit aby přišel na jiné myšlenky, ale mě to prvních pár týdnů nešlo.
K té neschopence mi můj gynDr řekl, že když je potrat ve 2trimestru mám nárok a 4týdny neschopenky a nakonec i když jsem se hojila dobře mě nechal doma 6týdnů a poradil, že pokud chci dýl at jdu za obvodákem, tomu když jsem řekla co se stalo tak okamžitě vystavil neschopenku, když jsem mu řekla jak se cítím tak mi i napsal léky na nervy, po kterých jsem se cítila fakt o poznání líp. Neschopenku tuším napasal s diagnozou chronické žilní nedostatečnosti páč mně po tom porodu otíkala noha, říkal, že takhle je to lepší alespon nemám záznam, že sem byla na neschopence s nervama.
Tak držím palce at ti ten obvodák vyjde vstříc.

3xZT, 23.8.2009 se narodil Nicolas, 4100g a 52cm/ 25.12.2012 se narodila Natálka, 3820g a 51cm
http://www.modrykonik.cz/album/album.ph … ums.php%3F

23

Ahoj Sandroblond, jen ti chci popřát hodně štěstí k porodu a zdravé miminko, bojovnice wink

24

Ahoj Oliii,
moc ti přeji, aby se tvůj život srovnal a nějak jsi to zvládla. Já prodělala 3 x mimoděložní těhotenství a jednou se nerozběhlo srdíčko. Bylo to vždy po IVF nebo KETu a bylo to v průběhu dvou roků. Byla jsem na tom tak, že jsem nenáviděla každou těhulku, kterou jsem potkala. Nemohla jsem jezdit za svými kámoškami, protože všechny byly buď těhotné, nebo čerstvé maminy a já je nenáviděla za to, jak snadno se k tomu všemu dostaly.
Pak jsm začala mít i problémy s manželem, každým nezdarem jsme si byli vzdálenější a cizejší.
Asi jediné, co mě zachraňovala byla práce. Vždy jsem se snažila vrátit co nejdříve zpět do "provozu".

A nakonec jsem se rozhodla pro velké změny. Změnila jsem CAR i partnera. A teď jsem 21tt, řeším existenční problémy a počítám, jak nás uživím.

Moc chápu, jak Ti je a doporučuji nechat si napsat doporučenku k psychologovi. Mě pomohlo vypovídat se. Drž se a nevzdávej to. Pokud se to povedlo přirozeně, tak je velká šance, že to dopadne. Pokus se soustředit na něco jiného. Pokud né na práci, tak na sport, koníčky a kámoše. Nevzdávej to.
Magda

po 1IVF dcerka 5,5 roku, díky nativu v Reprofitu 16.11. syn, 3110 gr, 49cm, a to je konec mého snažení
http://magi1.rajce.idnes.cz/fotky_na_internet/

25

Ahoj Olii, pročítám tuto diskuzi a vše se mi zase vybavilo. Nám se mimi povedlo po 8 letech snažení, bylo to 3IVF/KET. Také jsem měla hematom, kolem 7 a 9 týdne masivní krvácení a pak měsíc ležet, NT screening dopadl výborně a pak najednou srdíčko nebilo a byl konec. Také jsem mimi musela porodit a s tím smutným zážitkem na celý život se nějak poprat. Vím, že ti to může znít jako fráze, ale čas opravdu pomůže. Pitva navíc neprokázala žádné vady, dozvěděli jsme se, že to byla zdravá holčička a to je vše. Ani na hematologii, kam jsem se nechala na vlastní žádost poslat nic nenašli. Prostě to byla náhoda nebo možná špatně založená placenta, to už se nikdy nedozvím. Každopádně ti chci napsat, že bude líp! Mně pomohla dovolená a hned plánovat, co dál podnikeme. A uteklo to jako voda, je to půl roku a v září se chystáme na další pokus! smile
Taky mi moc pomohl jeden článek, co mi holky poslaly na mail, jestli bys chtěla, tak ráda přepošlu. Tak se drž a dej vědět, jak to zvládáš. Moc ti držím pěsti, ať je brzo líp!

8xIUI, 4xIVF, 2xKET, 2x biochemické, ZT v 17tt, další KET v listopadu!