26

Re: Nízké AMH a úspěšné otěhotění

Ahoj Klarinka,
tak to je fajn, že jste nakonec zašli jinam. Já tyhle léky moc neznám, mně dávali vždy Gonal, ale není to stimulace tzv. dlouhým protokolem? U mně to doktor taky zvažoval. Ale nakonec jsme zkusili krátký protokol s Gonalem a čekám jak to dopadne. Těhotenství se potvrdilo, ale zatím  ještě čekám, jak to bude dál, stát se může cokoli. Já myslím, že hlavní bude zda se Ti budou tvořit vajíčka schopná oplodnění. Pokud by to po několika pokusech k ničemu nevedlo, tak bych se jich zkusila zeptat na změnu stimulace. Na každou ženskou zabere něco jiného, teď jde o to najít co by mohlo pomoci tobě. Když už se vajíčka tvoří a embrio přežije kultivaci, tak je to vždycky tak, že kostky jsou vrženy... Šance na otěhotnění je i při tak malém AMH jako máme my, já jsem těhotná už potřetí:) Teď to vypadá docela nadějně, tak snad to všechno mímo přežije až do konce. Přeju hodně štěstí a sil a hlavně ať dozrávají a potom ať se pěkně dělí.-) Dej vědět jak to dopadlo, teda když na to bude nálada.

27

Zdravím všechny v nekonečném a vyčerpávajícím boji. Tak jako jsem na tyto stránky kdysi zavítala já a hledala v nich naději, tak snad zase někomu poslouží. Dnes máme doma úžasnou osmi měsíční dceru, pořádně nespíme,  nejíme a občas nám tečou nervy, ale díky všemu čím jsme před tím prošli víme co máme. Je to naše úžasné zázračné dítě. Určitě chápu každého kdo se rozhodne pro darované vajíčko (na poslední chvíli jsme vystoupili z programu), miminko je potom také jeho o tom žádná.-)Ale jděte do toho až vyčerpáte všechny možnosti a bijte se o svou šanci, mi se bili a probili. Dcera bude evidentně nervák po mě, sláva.-))) Hodně sil M

28

"Měla jsem na mysli, že "my jsme se bili" Ach ty emoce.).-)

29

Ahojte děvčata,
chtěla bych také přispět do této diskuse svým příběhem se šťastným koncem. Je mi 34 let a snažila jsem se otěhotnět od roku 2010. Asi před rokem jsem začala navštěvovat IVF Zlín, zrovna jsem měla na vaječníku krvavou cystu 3 cm, nejprve mě poslali na hysteroskopii a laparoskopii, kde mi zjistili endometriózu v malé pánvi a odstranili cystu i z částí vaječníku. Cystu způsobila endometrióza. Poté mi na klinice naměřili FSH 22, a AMH 0,2. Po zákroku jsme měla často cysty naplněné tekutinou, kvůli nim mi vynechávala ovulace a menstruaci jsem měla někdy i za 50 dní. Začala jsem užívat produkty Energy. Na podzim minulého roku se situace s cystami zlepšila, tak jsem podstoupila své 1. IVF, tentokrát mi naměřili mi FSH 15, měla jsem stimulaci Gonalem, odezva vaječníků byla špatná. Měla jsem 3 folikuly, z toho dva byly malé bez vajíčka, odebrali mi tedy jedno vajíčko a to bylo nekvalitní a neoplodnilo se. Na IVF Zlín mi navrhli jako další krok minimální stimulaci. Po této zkušenosti jsem se začala radit i s lékaři z jiných klinik a se svým gynekologem. Dva lékaři mi řekli, že otěhotním jedině s darovaným vajíčkem a další dva řekli, že bych měla zkusit stimulaci s vysokými dávkami, nikoliv minimální stimulaci. Přestože se mi na konci roku opět vytvořila na vaječníku krvavá cysta z endometriózy, podstoupila jsem v lednu minimální stimulaci – 5 dnů tablety Clostilbegyt 3xdenně a dalších 5 dnů injekce Menopuru + Cetrotide. Měla jsem 3 folikuly stejné velikosti, všechny obsahovaly vajíčko, všechny se oplodnily, jedno embryo se zastavilo ve vývoji na osmi buňkách, 2 embrya mi transferovali čtvrtý den. Jsem těhotná, teď ve třináctém týdnu a čekám jedno miminko. Je tedy možné otěhotnět i s AMH 0,2 a s endometriozou. Zázraky se dějí.

30

Aneto - z čiré zvědavosti jsem si přečetla Tvuj příběh a přeji pohodové těhu a zejména zdravé miminko. At se nadale dari big_smile

31

Zdravím děvčata,
nezapomeňte , že nízké AMH zvyšuje:
DHEA - dá se objednat zde http://www.vitamass.net/cs/dhea-natrol- … t-650.html
toto Dhea mi doporučili na klinice Reprofit
pak Melatonin¨
koenzym Q10
mateří kašička
klíčkový olej
a vše užívat aspoň 3 měsíce před toužebným otěhotněním. DHEA se užívá 3x denně.
Přeji Vám všem hodně úspěchů při otěhotění a zdravé miminko !!!
Delfínka.

Stimulace Bravelle neúspěšná.  Provedena 1x IUI.  Současně stimulace Clostilbegytem úspěšnější.  Po silné detoxikaci zlepšení funkce vaječníků o 100% a více. Zatím bezdětná, 46 let.

32

Delfínko,
podařilo se Ti otěhotnět? Jsem zvědavá a přeji hodně štěstí. Jana

Jana /38 let/ r. 2006 2x IVF - dcera, r. 2008-2009 4x IVF Helios, 2009 - 1xnativ, 1x IVF