1

Téma: test integrity DNA spermií

Dobrý den, vzhledem k časným abortům jste mi doporučil test integrity DNA spermie. Mohu se prosím zeptat, tento test se provádí nezávisle na např. IVF či KET, kdykoliv předtím nebo se musí dle tohoto testu již vybírat spermie pro vajíčka při IVF ?
Pokud tento test vyjde špatně, jaké je prosím řešení? Existují léky nebo je nutné jen dárcovství spermií? Děkuji.

2

Re: test integrity DNA spermií

Dobrý den,
test integrity DNA spermií je samostané vyšetření, které stanoví % počet spermií s neporušenou DNA. Na základě spermiogramu, TW, a tohoto testu se stanoví optimální postup při oplozování vajíček, který se bude provádět v průběhu IVF.
Rozhodujeme se mezi KK - klasická kultivace, kdy se jen spermie přidají do média s vajíčky, ICSI - zavedením jediné spermie do vajíčka, PICSI - předvýběr spermií před ICSI, který je vhodný právě u zvýšené fragmentace DNA spermií, nebo IMSI - hodnocení spermií dle extrémního zvětšení spermií.
Specifický lék, na zlepšení integrity spermií neexistuje. Vždy záleží na konkrétních hodnotách i dalších testů u obou partnerů, dle  kterých je nutné se rozhodnout a doporučit vlastní postup. Dárcovství spermií je až poslední variantou léčby.
prim MUDr Pavel Texl

Naposledy upravil: prim. MUDr. Pavel Texl (05.07.2012 11:37:29)