5,576

Re: Baculky

Bety1975 napsal:

I kdyz zase pisi ja a nikdo se zatim neozval neda mi to abych se nepochlubila ze jsem dnes marketce našla prvni zoubek. Ma přesně 7 měsíců a 3 dny. Strašně moc rychle ten cas leti....

Co vy ostatní jak trávíte prázdniny a co mate v planu???? Moc vás zdravime a budu rada kdyz se ozvete....

Bety moc se bojím smile příští týden mám termín ....bude to Štěpánek big_smile

za chvíli 39 let...2x mimoděložní, 16 pokusu ivf či minimálky

5,577

Bety a gratulace Marketce k svatku smile

5,578

Bety ahoj smile
gratuluju k zoubku  a Markétce k svátku wink
Letí ten čas šíleně....Vítek bude po prázdninách třeťák a naše mimino Tom už předškolák ....až je mi z toho smutno
Jsou to oba drzouni drzí big_smile a chvilkama na zabití fakt......
Já chodím do práce,s klukama je doma tatínek,ptž je na nemocenské...při startování babety mu sjela noha a jak s ní narazil do země,tak mu prasklo v koleně.Naštěstí nic vážného,už chodí jakž takž normálně,dneska začal rehabilitace......no co už,no hmm Dovolenou prý stihnem...jedem v srpnu do Dunajské.....klasika už pátým rokem big_smile

No jinač furt všechno při starém...do práce,z práce,nakoupit,uklidit.......nebaví mě to.....

1.IVF- syn Vítek 4.3.2007, přirozeně big_smile syn Tomík 2.6.2010

5,579

Holky Markétka moc děkuje za přání k svátku. Udělalo jí to velkou radost, že jste si vzpomněly. První gratulant dnes ráno byla babička z Brna.

My jsme dnes po dlouhé době s Maky samy. Manžel byl přes měsíc na nemocenské. Měl syndrom vyhoření, takže byl na marodce. I když to ještě není ideální, přece jen se cítí líp a musí se postupně učit, že práce neuteče, a že musí myslet i na sám na sebe. Minulý týden jsme byly u něho na bytě v Uherském Brodě. Byly ty šílený vedra, takže jsem hodně času trávily doma, protože Maky někdy už po paté byla tak hotová, že se vykoupala a usnula už na noc. Teď už taky spinká. Vzbudila se po 15.00 moc se nenajedla a kolem 17.00 jsme šly ještě ven, zaprvé abych ju nějak probrala, protože si šudlala oči, jako že by i unsula a za druhé, aby byla chvíli na čerstvém vzduchu, protože dopoledne pršelo a ven jít nešlo.

Žanetko, máš to ale velký děti.... big_smile Už mužu říct, že to znám, protože maky se nám mění prakticky před očima. Hlavně teď je to strašně vidět. Nejen, že se mění vizuálně, ale i to všechno se stihne naučit, jak reaguje na podněty, no prostě parada a aní se nenadějeme a bude s náma rok......

Zuzi, ty jsi snad to největší milé překvapení jaké může být. Jsem obrovsky šťastná, že jste se taky dočkali a že už to máš opravdu za pár. Já bych ti napsala, neboj se, všechno bude dobrý. Věřím tomu. Přála bych ti porod pohodovej jako byl ten můj a hlavně aby jsi v porodnici než porodíš strávila čím jak nejmíň času. To musím říct, že mi snad vyhovovalo že všeho nejvíc. Doma jsem si kontrakce prodýchala jak jsem potřebovala, nikdo do mě nemluvil, prostě jsem to prožívala tak nějak všechno podvědomě i když jsem před tím nikdy nerodila. V porodnici mě vadilo, že furt jsem byla napojená na monitory, navíc jsem se nemohla ani otočit při kontrakcích na bok, protořže se markétka ztrácela, často mě vyšetřovali, opravdu jsem byla ráda, že jsem tam od přijetí do samého porodu strávila jen hodinu a 45 minut. Ale vím, že ne každému se to poštěstí. Mě do porodnice donutila odjet prasklá plodová voda, kdyby mi nepraskla tak asi rodím doma...., protože bych čekala na manžela až by dojel domů a ten porod o 20 minut nestihnul.

A jak se tak dívám, tak jsme si věkem docela blízké. Mě bylo v době porodu už 39 a měsíc přede mnou rodily dvě sestřenice z rodiny obě o 8 let mladší a obě  nakonec skončily císařem a já byla za hrdinku, jak jsem to zvládla.
Jinak Štěpánek je krásný jméno a kdyby to by u násl kluk byl to Štěpánek.

Všem přejeme krásný prázdniny a dovolený, který mají před sebou. Hlavně aby jste si odpočinuli. Zase se brzo ozvěte. Víte jak to je na MD, není co dělat..... lol:lol::lol::lol::lol::lol:

Dělám si srandu prakticky nestíhám nic, domácnost fackuju po večerech i když to bych si nejraději už sedla a nic nedělala jen tupě zírala na TV ale budu moc ráda když se ozvete. Ať to tady není tak mrtvý.

Opatrujte se a ještě jednou Markétka moc děkuje za přání.

5,580

Zuzi tak co furt 2v1? Vím, že máš ještě chvíli čas, ale kvapem se to blíží. Markétka se mi tady už plazí a vykládá si se mnou..... Ač se to nezdá tak to strašně letí......

Holky chtěla jsem se zeptat jestli náhodou někdo nemáte po dětech takovou tu krmící židličku ke stolu. Byla bych ráda, kdyby to mělo i ten pultík, kam můžu položit talíř nebo cokoliv jiného a ideálně aby se z toho časem dal udělat stoleček se židličkou..... Snad jste mě pochopily co bych chtěla. Zatím maki krmím v sedě na sedačce, ale jak děla cavyky s jídlem, tak je to všude, takhle to bude taky všude ale bude se to určitě líp uklízet a nebudu muset furt prát potah.... smile

Dnes už je konečně po tydnu pěkně, tak jsem domluvený s kamoškou ven, ale maki v noci blbě spala furt sebou mlela a přehazovala se takže je teď unavená a chtěla by i spát. Sraz s kamoškou máme až v 9, tak teď nevím co s malou. Než zabere, a pak ju hned budit se mi nechce. Uvidim jak to bude v nejhorším řeknu kamošce ať dojede sem a bude u nás. A až se maki vyspí tak můžem jít na špacýr.

Opatrujute se a uživejte prázdnin.

5,581

Bety - asi mas na mysli tohle, ze jo: http://www.scarlett.cz/jidelni-zidlicky … v-borovice
my mame tuhle, rostouci: http://www.babydracek.com/na-doma/reer- … a-zidlicka ve tmavohnede barve a je k tomu i pultik a polstrovani, ktere jsme vubec nepouzili. Mne bylo sympaticke, ze se pak z toho da udelat ta rostouci zidle

Kamoska ma tu z prvniho odkazu, tak se ji zeptam, jestli ji uz nechce prodat. Mala ma 4 roky, tak ji uz snad nepotrebuji smile

5,582

Bety - kamoska ma k mani tuhle: http://www.obchody24.cz/stolicka-dema-d … orka-hneda , jestli bys mnela zajem

5,583

Maeto diky moc za odkaz. Ta zidlicka s mi líbí. Sice jsem původně chtěla aby tam u toho byl i stolek jak je to v te výšce k tomu stolu ale nakonec si to asi rozmyslem protoz kdybych tam na to maki něco dala tak by to šlo všude jen ne v ni. Je strašně pohotova a nez se vzoamatujeme tak ma ruce v polivce..... Takže bude spis bezpečnější ji jídlo dávat na velký stůl a krmit ju.

Prosím te kolik kamarádka chce za tu zidlicku???

Naposledy upravil: Bety1975 (18.07.2015 14:04:58)

5,584

Bety - zidlicka je po 3 detech, tak neco pamatuje. Ma nejake sramy a skrabance, ale nic co by ovlivnovalo funkcnost a jelikoz se jedna o masiv, tak jeste dokaze poslouzit nekolika detem wink
Kamoska moc nema poneti, co jsi proto rict hmm , ale predpoklada, ze se urco domluvite. Jeste mne napadlo, jak vyresit pak dopravu, ze ona bydli v Doksech u Kladna a ja ani nevim odkud jsi ty neutral

5,585

Bety - tak ta zidlicka by byla za 700Kc a jsou k tomu i ksirky at dite nevypadne az v tom zacne byt "neposedne" wink Co ty na to?

5,586

Maeto, díky za zjištění ceny. Za tu cenu bych tu židličku vzala. Jen se chci ještě zeptat kolik bude cca poštovné. Já jsem ze severní Moravy a naneštěsí nemám nikoho kdo by se v ty končiny odkud je tvoje kamarádka chystal, takže jinak než to poslat to asi nepůjde.

Díky za info. A jak budu vědět kolik bude poštovné pošlu ti do SZ moji adresu na kterou bych to prosila doručit.

Ještě jednou díky za pomoc a přejeme všem pěkný večer.

5,587

Bety - a kde presne v Severni Morave? Jeji manzel ma rodice v Krnove a v sobotu tam jede wink
Jinak se zeptam na postu. Mozna by bylo lepsi PPL, nebo neco podobneho. Pri te vaze by to mozna vyslo levneji. Co placeni, na ucet, nebo dobirka (ta zdrazuje postovne)? Za kamosku rucim smile

5,588

Přesně trinec. No kdyby to šlo se s nim potkat někde po ceste třeba v Ostravě nebo tak bylo by to super. Ale nemůžeme dřív nez odpoledne tak nějak okolo 14.00. Dopoledne uz něco máme a nejde to zrušit.

Určitě peníze pošlu na účet s tím problém nemám. No a kdyby se nám povedlo uskutečnit předání osobe tak bysme peníze dali manželovi. Ale kdyby kamoska chtěla mít pro jistotu peníze na úctě pred předáním tak to pošlu i dříve...

5,589

Kdyby vyslo osobni predani, tak nebude potreba posilat penize predem wink
Pisnu kamosce ohledne predani a dam vedet.

5,590

Bety - s dopravou mame trochu problem. Manzel kamosky totiz jezdi do Olmika vlakem, kde ma auto a pak maze rovnou do prace v Pl. V Krnove, u rodicu jen prespava :(

Vahu zidlicky na netu uvadeji jako 9,8kg. A postovne za balik do ruky do 10kg je 160Kc. Ted ukecavam kamosku, at to zvladne zabalit a poslat big_smile , ale je mozne, ze Ti to nakonec budu posilat ja wink lol

Naposledy upravil: maeta (22.07.2015 19:20:18)

5,591

Bety ahoj tak jsme doma. V úterý jsem jela na poradnu a monitor byl moc špatný, padali ozvy..no nervy...do hodiny jsem byla na sále , takže mě malý potrapil ale psychicky bo to bylo o nervy jak všichni spěchali, čekali nachystani u břicha ať už to zabere a malý šel ven. Všechno naštěstí ok...3620g a 49 cm....zatím je moc hodný, nekojime mléko se neudělalo do dneška a já to kašlu...zítra si řeknu o tablety na zastavení laktace ...já si to chci užít a ne přežít po těch devíti letech boje...tak pa Zuzka

5,592

Ahoj Zuzi, tak jsem ráda, že jste to všechno zvládli, ale je fakt, že to teda pro tebe muselo být strašně náročný po tom všem čím jsi si musela  nedávno projít. Jsem ráda, že to Štepánek zvládnul, ty jsi to taky zvládla a teď si to pořádně uživejte. Byl to teda ale macek, a shodil ti něco při odchodu z porodnice. Markétka mě z porodní váhy 3.410g spadla při odchodu  na 3.150g a při kontorle u dětské dr. cca po týdnu co jsme byli doma, tak měla pod 2.980g. Bylo to tím, že nechtěla tahat ode mě mlíko, navíc se mi moc nedělalo, takže  jsem musela už v porodnici dokrmovat. Nakonec jsem Markétku kojila do cca 4,5 měsíce s tím, že většinou po kojení ještě dostala příkrm. Měla jsem manuální odsávačku a mám koupenou i elektrickou, takže pokud by jsi měla zájem to ještě zkoušet a aspoň trochu mlíka od sebe mu dopřát tak ti tu elektrickou mile ráda pošlu a půjčím. Ale je otázka jestli máš mlíko a jen je malej třeba lenivej tahat (což byl případ Maki), čímžto pádem se mi pak blbě tvořilo mlíko a nebo jestli mlíko nemáš vůbec. Mě taky trvalo docela dlouho než se mi vůbec nějaký mlíko udělalo. Ale chápu, že se nechceš stresovat kojením, když by to bylo trápení pro tebe i Štepánka. Kolik dětí je na umělým mlíku a jsou v pohodě. Třeba můj synovec.... ten nemohl být kojený, protože švagrová musela na operaci, protože mají v rodině blbou prognozu ohledně rakoviny prsu takže jí poradili odstarnit mléčný žlázy z prsou a radili jí čím jak nejrychleji odrodit děti tolik kolik chcou a jít si nechat vzít spodek aby se vyhnula blbé diagnoze. A Maty je v pohodě.

Markétka už má druhý zoubek. První zub jsem jí našla před 14 dny a dnes se vyklubal další. Strašně rychle to letí uživejte si to štěstí, my tady si to zasloužíme víc než kdokoliv jiný. Jak budeš mít čas, tak mi pošlu fotečku Štepánka. Jsem na něho moc zvědavá.   Pošlu ti do SZ můj soukromý mail, i když nevím jestli jsem ti ho už neposílala, ale raději víckrát než vůbec.

Markétka posílám Štěpánkovi pusinku, přeje mu všechno dobrý do života, milující rodiče má, takže už jen zdraví, aby ho nebolelo moc bříško, krásně se mu na tom světě líbilo a byl spokojený. A její rodiče se k tomu všemu samozřejmě přidávají. Opatrujte se rodinko big_smile

Naposledy upravil: Bety1975 (26.07.2015 09:38:10)

5,593

Betty maly se narodil 3620 a domů jsme šli 3340 a dneska po jídle u doktorky 3520...je to pažravec žravý smile smile ,kojení jsem odpískala uplně mě se vůbec nespustila snad laktace ..no neva... jsem v klidu a mlady taky, kolik toho probrečel hlady protože první zkusit kojit potom zvažit potom dokrm a ten 30 ml ve stříkačce a pořád padal na váze, tak jsem volala doktorku a hned nám navýšila, podle mě přijel domů hladový, začli jsem s nutrilonem a hned kaká pěkně a aji má pročůrané plínky tak to nebylo v porodnici a začal moc pěkně spinkat. Děti moji sestry taky vyrostli na umělé stravě a nevypadá, že by jim něco chybělo mají už 20 let a 13 let a jsou v poho smile

5,594

Holky moje,
koukám,že nám to tu nějak zamrzlo :(

Všem vám přeju krásné svátky a do nového roku hlavně to zdraví smile

To zdraví je třeba,Vítek má angínu a mých 14dní dovolené teda strávím doma...no co už
Mějte se a ozvěte se wink

1.IVF- syn Vítek 4.3.2007, přirozeně big_smile syn Tomík 2.6.2010

5,595

Ahoj holky, jak píše žanetka, je tady docela dost mrtvo.

Pěkný vánoce už vám přát nebudu, ale věřím, že jste je měly všechny pěkné, děti byly spokojené a vše se vydařilo. Ale ráda bych vám za nás 3 popřála křásny nový rok 2016, ať jste zdraví, šťastní a spokojení. To ostatní přijde samo.....

My se máme moc dobře, Markétka 9.12. oslavila svoje první narozeninky, prvně doma v třinci v průběhu vánoc slavila ještě v Brně i s Matyskem, který měl na silvestra 2 roky. Strašně rychle to utíká. Před rokem byla miminko malinkatý naplno odkázána na pomoc rodičů a teď je zní samostatný člověk. Chodí už od poloviny září, všude leze, nejraději na schody, takže tam před níma máme křeslo, ale běda když ho třeba při luxování oděláme, než se otočíme tak je nejméně na třetím schodu a kření se na nás.... Když se jí zeptáme, co říká maminka a tatínek o schodech, tak odpoví nenene a kroutí u toho hlavou jako že nene a otočí se a je nejméně o jeden schod výš.......

Má už 8 zubu, poslední zub jsem jí našla dnes večer když jsem jí natírala dásně calgelem, protože jí lezou už i 4. Jednu má nahoře v pravo. Další se tlačí tak uvidime kdy vykouknout ven....

Jinak my jsme tyto vánoce promarodily. Respektive já a maki. V úterý jsem šla k dr, protože mě bolelo v krku jak nic a přestávala jsem mluvit, dostala jsem antibiotika a šla jsem si lehnout nahoru abych nenakazila maki.... Hlídala babička do doby než dojel tatínek dom, ten pak převzal štafetu už nachlazené a nemocné dcery. Ve středu s ní šel k dr manžel. Byla jsem domluvená s dr, že na ni před vánocema podívá. Dostala antibiotika a bylo domluveno, že když bude bez teplot tak můžem druhý den (štedrý den) do Brna. Takže jelikož maki už pak teplot neměla vyrazili jsem do brna, nicméně jsem si ráno všimla, že má jakoby vyrázku pod plínkou... ale neřešila jsem to moc, protože to nikde jinde nebylo. Ale než jsem dojeli do brna, tak to měla na bříšku a pak se obsypala celá tzn. celé bříško a něco málo kolem spánků...... Raději jsem tedy volala v brně na pohotovost, myslela jsem si, že to ma alergickou reakci na antibiotika, dr, říkala, že máme raději dojet, že ji potřebuje vidět. Takže jsem se sebrali a po 17.00 vyrazili na pohotovost ale bylo to rychle-diagnoza 6. nemoc...... Fakt paráda, ale byla docela v pohodě jen trochu víc uplakaná...... jinak nic...

Silvestr byl u nás. Bylo u nás včetně nás 18 lidí a dělala jsem pro všechny kachní stehna a prsa. Dvě  zelí. Bramborový knedlíky dělala kamarádka.... Maki v pohodě usnula i když tam byl šrumec, nakonec se probrala až byli všichni pryč a byl klid.....

Takže zatím tolik zpráv od nás. Ne všechno bylo loni pozitivní, snad nejsmutnější zpráva byla když manželovi 2.11. zemřel jeho nejlepší kamarád ve věku 41 let na nádor v mozku. Od diagnostikování nádoru byl za cca 14 týdnů po smrti. Stihl operaci v praze, vybrali mu víc jak 90% nádoru, pak byl v pohodě, ale někdy v říjnu se to zhoršilo a už se nedalo nic dělat, protože to už bylo neoperovatelné. Ale netrápil se, nebyl z něho ležák, takže to byla milostrdná smrt. Pro všechny nejen jeho, ale i jeho ženu a děti.

Věřím, že se to tady zase trochu rozjede. I když vím, že všehny už máte jiné starosti, ale budu se těšit když sem někdy někdo něco napíše......

5,596

Ahoj holky,taky se ozývám po dlouhé době....
Předně bych vám všem,vašim dětem a rodinám chtěla popřát do roku 2016 jen to nej,hlavně zdraví...to ostatní přijde nějak samo wink
No a co u nás....kluci chodí do druhé třídy.Vojta má samé jedničky a je nejlepší ze třídy,Matěj vzhledem k dysgrafii a dyslexii bojuje,ale snaží se.Učitelka díky bohu bere ohledy a tak to zvládá....Nejstarší holka už téměř dva roky bydlí s přítelem v Praze,druhá s vnučkou se loni v létě vrátila domů,jelikož se rozešla s přítelem,další holka už je taky z domu pryč,Kluk 17let chodí do druhého ročníku SOU obor automechanik,má také slečnu a víkendy se střídají jednou u nás,jednou i nich smile
No a já.... po půlroční přestávce jsem se vrátila do práce.Přerušila jsem práci loni ke konci května a od června jsem měla doma mojí maminku o kterou jsem pečovala.Maminka mi zemřela doma v náručí na třetí adventní neděli 13.12.2015 .... Pro mě tedy vánoce byly hodně smutný,ale kvůli dětem jsem se držela.. No a od 1.1. jsem nastoupila zpět do práce....
Takže tak u nás...
Doufám,že se to tu zase trochu rozjede a budeme si opět psát...
Mějte se moc hezky a pište pište... big_smile:D

45 let,dcera Tereza 1994 přirozeně,dvojčátka Matěj 980g a Vojta 1100g 14.3.2007 po 4IVF ve 27+2tt dále děti od manžela Tereza 1994,Lucka 1996,Roman 1998, vnučka Barborka 10/2013