51

Re: Jarňásci 2009

Fotky dodám:-)

Ginka, 31, Obilňák, 2.IVF - 03/2009 holka + kluk, 11/2011 přirozeně kluk

52

Ginko, tak to je super, že je Luky taky pěknej cvalík big_smile Jen ať dětičky papají a pěkně přibírají, jak začnou lítat, tak to vyběhají. Lucinka je taky kus ženské a to je dobře. Když si vezmeme, že v půl roce mají mít dvojnásobek porodní váhy......:) Naši chlapečci budou mít minimálně trojnásobek lol lol lol
A na fotečky se těšíme wink

Hezký horký den všem smile

53

Holky, taky vás ti vaši miláčci tak casnují za vlasy? Au, au yikes Někdy mám chuť si vzít koupací čepici lol

54

Ahoj Evi,
a ty ještě nějaké vlasy máš? lol Mě strašně padají a zbytek mám pocit mi Majkl vyrve wink
http://rodina.cz/Majkl/album/2307_kuk_1.jpg

38let, Gennet, dcera 16let přirozeně, 2.IVF(T/M) - Michael "Majkl" *8.3.2009 (3130g/51cm), nativ KET 10/2010 :(

55

Ahoj holky,mohla bych taky za váma?Chodila jsem vás špehovat už jako těhule a u nás v Reprofiťačkách jsme s Evičkou jediný tady "aktivní"maminy,tak nemám moc s kým pokecat :(
Zuzi,Majkl je rozkošnej wink

1xIVF,1xKET,ET.14.7.2008 a 1.4.2009 se narodil Davídek,3500g a 54cm smile
http://pavla79.rajce.idnes.cz/

56

Zuzi, přesně big_smile Pořád někde sbírám svoje vlasy, ještě teda něco na hlavě mám, ale ubývají lol

Pavli, ahoj, to je fajn, že jsi tu, já se sem holkám taky vetřela, přece jen je fajn pokecat s maminama, navíc jsou všechny zdejší dětičky zhruba stejně staré, tak má člověk možnost srovnání wink

57

Evi,no inspirovala jsi mě.A k těm vlasům,já pořád nosím skřipec a čelenku,protože jinak,měl Davídek celý prstíky obmotaný mýma vlasama a ty si pak samozřejmě s chutí strká do pusinky :P A taky ta bolest,jak je umí vyškubnout,vždycky jsem až zalapala po dechu smile a za chvilku bych potřebovala paruku lol

58

Ahojky, vítám další mamču smile Evi, děkuji za zprávu o Prevenaru. My včera vyplnili přihlášku na plavčo, tak to snad klapne, moc se těším. Já jsem sice neplavec, ale malý bazének zvládnu big_smile Co se týče kyretáže, odložena na neurčito, alébrž na mne pro změnu někdo něco plivnul, nebo z toho horka, ale od pátku se plácám s teplotama a ted pěknej tuberák. Až jsem budila v noci malého a co dvě hodiny kojila neutral no paráda. Už nám na zahrádce červenají jablíčka, tak mne chytají roupy, budu dělat přesnídávky pro prtě smile něco zamrazím a něco zkusím i zavařit, ale chci bez cukru a pudinku, tak to snad chytne. Nedělala jste některá?

3. IVF - Kristián - 4.3.2009, 2810g, 47cm
http://trulym.rajce.idnes.cz/   http://kristiankral.rajce.idnes.cz/

59

Ahojky!
Pavli - vítej! Zdravíme i dalšího chlapáka Davídka! Tady je to totiž silně pánská přesilovka, i když i pár princezen se najde. Já taky chodím doma jak idiot - s čelenkou a skřipcem lol Začala jsem brát už i Pantenol a homeo na padání vlasů, tak uvidíme, jestli bude líp. Holt jsou to ty hormonální změny po porodu. Utěšuju se tím, že i po dceři mi zas vlasy dorostly, tak teď snad taky. Ale tahám úplné prameny.

Marjánko - my taky zaplatili plavčo a budem chodit od září, teda moje naivní představa je, že bude chodit tatínek, proto jsem našla sobotní kurz, aby byl doma. A já budu jen kojící doprovod. Už jsem si to užila v životě jednou, tak teď bych to chtěla dopřát jemu smile Jinak nezavařuju, ale je to určitě dobrej nápad. Mám v plánu dělat přesnídávky z čerstvého ovoce - máme takový inteligentní lisový odšťavňovač, který dělá i pasty a přesnídávky - čili homogenizuje. Aspoň zůstanou vitamíny.

Evko - ahoj! big_smile

38let, Gennet, dcera 16let přirozeně, 2.IVF(T/M) - Michael "Majkl" *8.3.2009 (3130g/51cm), nativ KET 10/2010 :(

60

Zuzo, však já taky chci dělat čerstvé, ale když budu dělat pak příkrmy z masíčka a zeleniny, tak to půjde do mrazáku smile no, jsem zvědavá, zatím bagruje ten banán a jde mu to bájo, od první chvíle jak kdyby jedl lžičkou odjakživa. Jen jsem zvědavá, jak mi pak přejde třeba na mrkev, která už nebude tak sladká smile ale to dr. říkal, že až po ukončeném 6. měsíci.

My budeme na plavčo chodit sami, dělají to tady jen ve všední den a to by nestíhal, párkrát třebas půjde, ale určo ne pokaždé.

61

Marjánko, přesnídávky jsem nezkoušela, pak kdyžtak písni, jak se ti to dařilo smile . Do čeho budeš dávat do mrazáku ty příkrmy?

Zuzi, tak to máte kvalitní stroj, to bude mít Majkl vitamínky smile

Taky jsem chtěla chodit s malým plavat, ale u nás je to až od 1 roku mad No ještě se popídím, protože ta naše rybička vodu miluje wink

Holky, taky vám dětičky usínají večer u kojení? My pravidelně, takže máme večerní krmení na etapy asi hodinu a půl :( To by mi ani tak nevadilo, spíš mám obavy, aby si malej nezvykl usínat jenom u prsu. Jak to máte vy?

Zuzi, co kašičky, pořád dáváte? A jak malej v noci spinká? My posledních několik dní jíme v noci po dvou hodinách, no děs :(

62

Evko, to bude až za dlouho, tak za měsíc a kus určo. Příkrmy budu dávat na radu do skleniček od přesnídávek, do 3/4, aby se to neroztrhalo. Tak uvidím.

U nás usínání je nadvakrát. Vykoupeme kolem sedmé, pak nadlábne, a usne, tak na 10, 15 min. a pak se probere, nadlabe podruhé a začne usínat, někdy usne úplně, někdy jde do postýlky bdělý a pustím kolotoč, dostane dudlíka a do 5min. je tuhý jak límec. Taky teď kojím v noci častěji, jedl jednou, vždy až k ránu, ale od té horečky tak 2 až 3x. Snad se to zas srovná, ale dnes jsem ho budila tím pitomým kašlem :( nebuj, ono je horší když u prsa usne a jde do postýlky a ani neví, jak se tam dostal. Měl by být aspon maličko bdělý, aby věděl, kde usíná.

63

Ahoj holky! Tak u nás je usínání naprosto v pohodě! Kašičku dávám pořád, takže jsme to zavedli tak, že ho nakojím tak v 16,30, v 18 dostane kaši , pak tak v 18,45 koupeme (musíme oškrábat tu kaši big_smile ) a pak nakojím a malý vesměs po kojení totálně vytuhne, tak po té 19. hodině, takže ho jen šoupnu do postýlky. Vzbudí se tak mezi 1-2,30, jak kdy, nakojím a spí cca do 5,30-6,30 - je to ranní ptáče, to má po mně. Já taky večer nevydržím, ale ranní vstávání mi nevadí wink

Evi - naprosto chápu, já to takhle vydržela asi týden a kousek a šla do lékárny pro kaši smile

hezký den holky!

64

Ahoj holky smile
Evi,já to od začátku dělám tak,že ho nakojím a ještě když je vzhůru ho šupnu do postýlky,pustím kolotoč a on po 10min.usíná,to každý den nejpozději ve 20h,budí se mezi 2 až 3h a pak v 7h.
Plavčo máme tady kousek od baráku,musíme se tam konečně stavit,přihlásit se a budeme tam chodit se stejně starýma dvojčátkama,tak to bude sranda big_smile
Přeju hezký horký den...

65

Ahoj holky,
náš malý se taky vždycky večer nafutroval, dala jsem ho do postýlky a on za chvilku usnul, ale teď je právě problém, že vždycky hned při kojení usne, samozřejmě pak z postýlky vyvolává, protože má hlad, tak ho zas vytáhnu a nakojím a tak se to opakuje někdy i 3x, kdybych věděla, že je pořádně najezenej, tak ho nechám chvilku vřískat a pak usne :(  Ale to mi dělá až poslední týden, jinak to bylo jako u vás, budil se kolem jedné, pak kolem páté a pak ještě spal tak do 8, do půl 9 smile Teď taky přes den docela málo v tom vedru jí a dohání to asi v noci, ach jo, nevím, jestli to může být ještě po tom očkování, je fakt, že je takovej umrčenej, což nebýval, tak nevím :( No snad se to zas brzy vrátí do starých kolejí wink

66

Ahojky zlatíčka!!! smile

Jsme zpátky!!! Holky to byla úžasná dovča!!! Honzula to zvládnul na jedničku s hvězdičkou!! Cesta tam byla úplně v poho, jeli jsme na noc, usnul v 21,15hod a vzbudil se až v 5hod.ráno na baštu a pak pokračoval ve spinkání. U móře se mu líbilo, koukal na vlny, pozoroval lidi, pokřikoval s rackama - rackové tam vřískali a malej jim odpovídal lol Naučil se držet flašku s mlíkem, už to zkoušel doma, ale tam to zvládnul úplně. Není to ještě perfektní, ale stačí na něj dohlížet a občas mu tu flašku přistrčit zpátky nad pusinku, protože ji přetáčí až za hlavu big_smile  Začali jsme tam dávat čajíka - granulovaný jablečný s meduňkou, chutná mu, takže v něm budeme pokračovat i doma. K vodě jsme chodili až odpoledne, kočárek jsme strčili do stínu pod strom a když se prcek vyspinkal, tak jsem si k němu dala deku, vytáhla ho ven a koukali jsme spolu po lidech, "povídali" si, ocucávali hračky...... no prostě paráda!!! Večer jsme chodili na  naší večeři už vykoupaný,nadlábnul se s náma, pak to zalomil a my mohli v klidu na promenádu - courali jsme i do 23,30hod. Malej spal, když se vzbudil, tak  jsme ho vzali na chvilku na ruku, koukal po světýlkách, to se mu moc líbilo, dal si baštu a pokračoval ve spinkání. Na hotelu jsme ho už jen přebalili a šoupli do postýlky a spinkalo se dál. A spal až do 7-8hod. Zvládli jsme i výlety. No prostě jsme si to maximálně užili!  Zpátky jsme jeli přes den, vzali jsme to přes Itálii na zmrzku. I to Honza zvládnul, večer jsme pak zastavili vyndali ho z autosedačky a nechali vyspat v autě na sedačce - dali jsme si šlofíka všichni tři.  No a jsme doma!!! Bylo úžasné vidět, jak malej poznal, že je doma!! Už najel zase do domácího režimu - no je to prostě zlatíčko!

Jinak vítám nové maminy i s dětičkama!!! Na fotečky jsem ještě nestihla kouknout, ale napravím to.

Na kašičku od Nutrilonu se chystám, docela se na to těším. Mám nakoupeno i pár prvních příkrmů - tak postupně začneme.

Ve sporťáku jezdíme už asi měsíc - teda jsou to takové lehké golfky (je to takovej kočárek 2v1 golfky s autosedačkou) Když potřebujeme na rychlej přesun, tak tam malýho strčíme a je to bezvadný. V Chorvatsku jsme jezdili taky "připosazený" abychom všechno viděli, moc se mu to líbilo. Jinak nám jdou v hlubokým kočárku zdvihnout záda, takže i tak by to nebyl problém, ale plánuju, že ho teď předělám na sporťák a hlubokej pak použijeme zase až na podzim.

Tak jsem se vypsala z podoby smile smile  Jinak jsme to zvládli bez opruzenin, bez potniček, teplo snesl líp než my, byla to prostě nejhezčí dovolená.

Všem dětičkám posíláme pusinku!!

1xIUI, 4xIVF+ICSI - 24.3.2009 Honzulka (3000g, 48cm)
20.8.2009 - 68cm, 6,92kg

67

Evko a nemá malej večer hlad, že by mu na noc  mlíčko už nestačilo? Nezkusíš třeba taky nějakou první kašičku? Třeba pár lžiček, nebo jsem koukala, že dělaj i z 90% mlíčko a z 10% rýži - dá se to nacpat do flašky. Nebo se zkus poradit s Dr., třeba ti něco poradí.

20.8.2009 - 68cm, 6,92kg

68

Ahoj Bibko,
vítej zpátky z dovolené, Honzík je teda šikulka, že to tak zvládl, upřímně řečeno vás hodně obdivuju, já bych si na takovou cestu netroufla, ale věřím, že jste si to báječně užili a trošku závidím to moře big_smile
Náš malej má asi fakt hlad, myslela jsem si, že se chce jen přitulit s podudlat, ale on tahá jak o život, fakt uvažuju o té kašičce, ve středu jdeme k dr., tak se s ním domluvím, dneska jsme jedli poprvé už o půl 12 a pak po 2 hod. hmm

Všem ostatním krásný sluníčkový den smile

69

Bibko,moc závidím to moře.Chceme letět v září do Španělska,pokud nám zbydou peníze z rekonstrukce a taky jestli sebereme dost odvahy,to s Davídkem risknout.Říkám si,že to už bude větší,je takhle v pohodě,nemá problém se spaním,tak uvidíme.
Přeju všem krásný den cool

70

Ahojky, Pavlí neboj se ničeho a leťte!! Uvidíš, že to bude jedna z nejhezčích dovolených! Taky nemáme problém se spinkáním,a náš je takovej pohodář (po tatínkovi). Ty dětičky jsou fakt nejvíc spokojený, když můžou být s mámou a tátou a pokud oni jsou v pohodě, tak ty dětičky budou taky!!!!

Evi zkus se zeptat, myslím, že na tom, když dáš na noc kašičku není vůbec nic špatného! Alespoň si trošku oddechneš od kojení a malej se zasytí a taky líp vyspinká! My jsme to měli takhle ze začátku, než jsme utli kojení - v noci jsme kojili i po hodině - no hrůza!!! Pak jsem dostala zánět do prsou a 40tky teploty a bylo po kojení a od té doby malej spí celou noc!! Nakrmíme naposled v 22hod. a spí až do 6hod. a někdy až do 7hod., pak si dá baštu a spí až do 9hod.!

Až dám dohromady fotky, tak sem dodám - ještě nějak nebyl časík smile

20.8.2009 - 68cm, 6,92kg

71

Tak jsem zkoukla alespoň vaše fotečky - no dětičky jsou nádhernýýýý!!!! Jsou to sluníčka!!! smile

20.8.2009 - 68cm, 6,92kg

72

Bibko díky,uvidíme,jak nás vycinká rekonstrukce,ale moc chceme vypadnout,loni jsme se báli,když jsem byla těhulka,ale teď by to mohlo být super.A samozřejmě dáme odlet z Brna wink

73

AHoj Bibko! Teda Honzulka je luxusní cestovatel! Paráda! smile

Evi - já si kašičku nemůžu vynachválit! Ta První kaše od Nutrilonu je opravdu super - bez cukru, bez lepku. Rozhodla jsem se jít do kaše a dávat ji malému lžičkou, flašku za prvé nechce a za druhé ho na ni ani nechci zvykat. Teď zbaští celou malou misku, jí krásně a je naprosto spokojený a na noc mám aspoň zásobu mlíka na kojení, která mi vydrží vlastně celé dopoledne wink Fakt hlad je pryč a prďola spokojený. Vřele doporučuju!

My odjíždíme na dovču v neděli autem do Rakouských Alp. Moc se těšíme, doufám, že cesta bude taky v pohodě. Jsem rozhodnutá vzít už sporťk. Budem jezdit na kolech a prďola bude mít premiéru ve vozíku za kolo. Holky - jezdíte některá s vozítkem za kolem? Máte zkušenost? Jak to mimčo zvládá?

Moc všechny zdravíme a pusujeme prďolky!

74

No ahojky Zuzko!!!
Tak my dneska k obědu zkusili namíchat První kašičku od Nutrilonu! Chtěla jsem jí vyzkoušet,jestli si jí dá, abych měla představu,jak to bude baštit a neplašila zbytečně večer :P big_smile   No a dopadli jsme tak, že nejdříve jsem čučela jak blázen, že ta kaše je tekutá smile Celou dobu jsem si myslela, že je to hustá kaše na lžičku a ono néééé!!! Zkusila jsem to Honzulovi dávat lžičkou, ale to jsem prostě nestíhala smile On se do ní tak pustil, že než jsem stačila nabrat další lžičku, tak řval, že má málo!!! Takže jsem honem přelejvala kaši do flašky - jsme na ní zvyklí - a malej se mohl doslova užrat!!!! A když to vypil, tak řval, že má málo!!! Je pravda, že jsem mu namíchala pro začátek jen trošičku cca 100ml, tak jsme pak ještě dokrmili mlíčkem. No a večer se chystáme že místo mlíka dostane znovu kaši - když mu tak chutnala! Ani po ní tolik neblindil - teda dá se říct, že skoro vůbec! No paráda!!!

Zuzo se sporťákem neváhej!! Uvidíš, jak si v něm bude malej lebedit! Uvidí okolo sebe, bude mít přehled a když bude unavenej, tak mu to prostě sklopíš do lehu a bude smile My používáme hlubokej jen na delší vycházky, ale na hodinovou lítačku okolo baráku a přesuny k babičce a po krámech je v golfkách. Uvidíš, že si dovču užijete! smile

20.8.2009 - 68cm, 6,92kg

75

Ahoj maminy,
dočítám vás pravidelně, ale nějak nestíhám reagovat. hmm Rostly nám žuby big_smile , nebylo to tak hrozný, jak jsem slyšela, ale přesto byl Rosťulka celé dny ukňouranej, pořád se chtěl chovat, kakal 3x-4x denně, v noci se budil taky 3-4x, ráno vstával na něj nezvykle brzy, ale naštěstí nebyl ukrutný pláč a horečky. Zoubky (dolní jedničky) se prořezaly teď v neděli na sv. Annu a musím zaklepat - ťuk, ťuk, ťuk - od té doby spinká v noci zase téměř úžasně. smile Kašičky papáme taky asi týden, první den zbaštil asi 10 lžiček, ale od druhého dne si dává celou mističku a dokonce i reaguje na slovo "ham", že otevře dokořán papulku. lol Nakoupila jsem různé druhy a asi jsem jediná, kdo cpe dítě lepkem. Dostali jsme to totiž příkazem od Dr., že mu ho mám dávat v kašičce už teď. že prý podle nových studií se má podávat od 5. měsíce, že se tím minimalizuje riziko vzniku alergie. Holky, to si nedovete představit, co mi to dalo práce sehnat kaši s lepkem vhodnou od 5. měsíce... :P Jinak je Rostík šilkulka, i když trošku lenoch, ale to bude asi tím, že je takový buclatý andílek. Přetáčí se ze zádíček na bříško, ale zpátky mu to nejde. Nejraději by lezl a chodil, ale lezení probíhá tím způsobem, že se odráží nožičkama a hlavičku má zabořenou v podložce, takže ryje čumáčkem do země a to se mu moc nelíbí. :P Už z něj vycházejí srozumitelné slabiky, nejčastěji "jé, ne, au", já jsem ho jednou slyšela "říct" mami big_smile a s bráchou jsme se strašně nařehtali, když u nás byl na návštěvě, Rostík se na něj upřeně podíval a vypadlo z něj "co je?" lol lol lol Fakt to tak znělo, oba jsme se na sebe s bráchou podívali nejdřív v němém úžasu a pak jsme se začali chechtat.

Abych nezapomněla, vítám přibylé maminky i jejich krásná dítka!!! big_smile Evko, my měli takhle taky jeden čas problém s usínáním, ale to byly Rostíčkovi asi 3 měsíce a zřejmě to byly koliky. Jediné, co zabíralo, bylo nechat ho plakat (protože ať jsme dělali, co dělali, nic nezabíralo), seděli jsme u něj, aby nebyl sám, hladili ho, masírovali, ale znovu napít dostal nejdřív za půl hodinky, jinak to nemělo smysl. Po půl - třičvrtě hodince se pořádně najedl a pak spinkal v poho. Jinak bych v tvém případě možná zkusila ukládat ho dřív, jestli je teď tak unavený, že se nestihne pořádně napít.

Děvčata, dovolené vám závidím, já bych strašně chtěla k móři, ale letos žádné nebude. :( Jedem aspoň za 14 dní do chatičky na rozmezí Jizerek a Krkonoš s mým taťkou, s bráchou a jeho ženou, tak uvidíme, jak se tam sneseme. :P

Jo, taky už máme za sebou všechny 3 Hexy (Prevenar necháme dát po roce) a při poslední nám rovnou paní Dr. udělala půlroční prohlídku, Rostík vážil 7,55 kg a měřil 69 cm. Příští týden začínáme s mrkvičkou!!! :P Hrozně to letí, ani se nenadějeme a budeme si ukazovat fotky z prvních narozenin, co? wink

1xIUI, IVF+ICSI, KET, 2.IUI - Rostík *3.2.2009 (3 300g/50cm)