1

Téma: IVF protokol rada

Dobrý den pane doktore,
děkuji za zodpovězení mého předchozího dotazu ohledně IVF s PGT a následným SP. Zřejmě tedy s manželem zkusíme další cyklus IVF s PGT a budeme doufat...Nyní jsem téměř 4 týdny po potratu (můj už 6.) . Je mi 38 let, minulý týden jsem si nechala změřit AMH - mám 2, 97. Před KET, který skončil SP jsem si nechala změřit prolaktin - byl v normě (4,0).
Chtěla bych se Vás ještě zeptat, jaký typ protokolu a jaké léky byste volil v mém případě pro třetí stimulaci? Plus jaký byste s mým AMH očekával zisk oocytů?
1. stimulace 10/ 18: AMH 3, 42. Krátký protokol: od 2. DC Gonal 100j., s tím, že 2. 12. DC mi byl navýšen na 150 j. Luveris 75 j. 7.-12.DC, Cetrotide . 0,25 10.-12. DC a na závěr Ovitrelle 250j. 13. DC (+ Clexane 0,4 po celou dobu pro protrombinovou mutaci heteroz.) . Po celý 1. týden stimulace jsem poslouchala, jak musím být stimulována jen jemně, neboť mám hodně vajíček a je u mě riziko hyperstimulačníhho syndromu...aby mi 15. DC bylo odebráno JEDNO vajíčko - přežilo 5 denní kultivaci a PGT, ale je mozaika, proto dosud nebylo využito a je zamraženo.
2. stimulace 02/ 19: Dlouhý protokol (GnRH-a(F)+rFSH-LAGON: 8. DC 150j Elonva, 11.-18. DC Luveris 75j., 19. DC Ovitrelle 250j. a 21. DC odběr 30 oocytů. Z nich se ale do stádia 5 denní blastocysty dostaly jen dvě (BL3aa a BL2g1), obě prošly PGT a vrátily se jako euploidní vhodné k transferu. Z prvního KET mám dceru, druhý KET skončil SP.
S přirozeným otěhotněním problém nemám, naopak. IVF s PGT jsme zvolili z důvodu už čtyřech kyretáží dělohy po nepodařených těhotenství a celkově 5ti potratů před narozením dcery, z čehož jeden byl v 17TT jinak úplně zdravý chlapeček - problémem se posléze ukázala má imunita, mám zjištěn MBL deficit a v těhotenství jsou mi podávány imunoglobuliny (dr. Černá, dříve Malíčková).
Moc Vám děkuji za odpověď a přeji příjemný den, Milada