1

Téma: ket a nízké hcg

Dobrý den, pane doktore

mám za sebou stimulovaný KET 5denní blastocysty kvality 3BB, dneska kontrolní odběr na hcg a hodnota pouze hcg jenom 57. Není to málo? Už mám za sebou jedno biochemické z dřívějška, i ZT s prázdným gestačním váčkem - přirizeně. Na kontrolní odběr jdu v pátek. KET byl proveden již 16. DC, bez Embryoglue a AH, tyto metody mi v centru hodně doporučovali, nakonec jsem je odmítla, skoro to až vyznělo, že mám mnohem menší šanci na úspěch. Děkuji za odpověď.

2

Re: ket a nízké hcg

Dobrý den,
informaci Vám dají bohužel jen další kontroly.
U ani jedné ze zmíněných metod nebylo prokázáno, že by zvyšovaly úspěšnost transferu. Embryoglue nepoužíváme vůbec, AH jen v indikovaných případech a bezplatně.

S pozdravem
prim MUDr Pavel Texl

3

Dobrý den,

dnes jsem pro jistotu byla na odběru hcg jako samoplátce po dvou dnech od prvního odběru, vystouplo to na 92,5. Nevím, jestli se děsit mimoděložního, nebo prozatím ne.

4

Dobrý den.

v pátek jsem byla na dalším odběru, až v dneska jsem se něco dozvěděla, hodnota mi nebyl sdělena, jenom to, že to roste pomaleji, než by čekali, takže zítra na další odběr, snad se dozvím výsledek ještě ten den. Nevím, co si myslet. Píchání v podbřišku cítím tak nějak normálně uprostřed a jenom občas. Estrofem, ani Amelgen nevysazuji.

S pozdravem

Denisa

5

Dobrý den,

dnes jsem byla na dalším kontrolním odběru a ultrazvuku. Hodnota z dnešního hcg od uvedené hodnoty 92,5, která byla před týdnem je 362.9. To nejspíše nevypadá vůbec dobře, že? Na ultrazvuku samozřejmě v tuto chvíli není nic vidět. Děkuji.

S pozdravem

Denisa

6

Dobrý den,
hlavně zachovat klid.  Za dva dny se mají hodnoty hCG  přibližně dvojnásobit. To se stalo. A nyní bude stejně nejdůležitější až  UTZ vyšetření cca za 14 dní, při kterém by mělo být pomalu vidět i srdíčko plodu.

Přeji hodně štěstí.

A na kontrolních odběrech krve se domluvte se svým gynekologem.

prim MUDR Pavel Texl

7

Dobrý den,

ještě jednou děkuji za uklidnění. Dnes jsem byla na kontrolním UTZ v caru, bylo vyloučeno mimoděložní (uff), byl vidět malý gestační váček bez plodu, na kontrolu jdu příští týden a pravděpodobně i ten další. Už mám za sebou jednu revizi dělohy kvůli anembryomole, takže i ta není vyloučena.

V případě neúspěchu mě doktorka přesvědčuje při dalším KET si dát transferovat dvě embrya, já sama si tím nejsem jistá. Již z toho důvodu, že dva lékaři z jednoho centra k tomu mají jiné názory a pak když jsem jednou u jednoho a podruhé u druhého, tak si připadám jako idiot. Protože paní doktorka je přesvědčena o větším úspěchu dvou, pan doktor u jednoho embrya s tím, že dvojčata jsou případně rizikovější, čemuž rozumím. Ještě mám právě čtyři embrya ve třech pejetách, dvě embrya byla dána dohromady, protože byly podle laboratoře horší kvality. Nevím, jestli je možné i ta dvě společně zamražená embrya rozmrazit a transferovat každé zvlášť? Děkuji.

S pozdravem

Denisa

8

Dobbrý den,
pokud jsou embrya zamražena společně v jedné pejetě , nelze je rozmrazit po jednom.  Dobrá laboratooř, s dobrýmui výsledky mrazí embrya vždy po jednom.  Pokud umí IVF centrum dobře embrya mrazit, budou preferovat transfer jednoho embrya.
Pokud to neumí ...... budete si tam připadat jako id...

prim MUDr Pavel Texl