1

Téma: Špatná genetika embryii

Dobrý den. Je mi 31 let, manžel 35. Já jeden neprůchozí vejcovod, jinak v pořádku. Manžel normospermie. Při 1.ivf jsme měli 5 embryí blastocyst. Vklady probíhaly všechny po jednom. Ani jedno se nechytlo. Stimulace krátký protokol gonalem, poté orgalutran. 2.ivf opět stimulace gonalem při krátkém protokolu, 4 embrya blastocysty, z genetiky se nám nevrátilo žádné. Všechna byla aneuploidni. V centru nám nabízejí vyzkoušet další pokus s našimi, případně zvážit darované spermie, či vajíčko. Prosím o vás názor, zda máme ještě šanci, případně se smirovat s darkyni? Děkuji.

2

Re: Špatná genetika embryii

Dobrý den, paní Pavlo,
chybí mi informace o tom, zda byla u Vás a u partnera vyšetřena genetika-karyotyp a u partnera fragmentace DNA spermií.
Také bych volil jiný stimulační protokol.

S pozdravem
prim MUDr Pavel Texl

3

Dobr den. Genetiku - karyotyp máme s manželem vyšetreno, oba v poradku. Fragmentace DNA spermií u manžela nebyla zhotovena. Myslíte, že by byla možnost u mě provést stimulaci na 3.ivf cyklus a zároveň by mohlo dojít ke stimulaci darkyne? Následně by došlo k oplodnění mých i darcinych vajíček spermiemi manžela, embrya by se poslala vsechna na genetiku a následně by se vidělo. Přemýšlím, zda to máme ještě zkoušet s vlastními vajíčky. Myslím, že jsem ještě poměrně mladá, tak i lékaře překvapilo v centru, že jsme měli všechna embrya špatná. Děkuji za odpoved. Hezký den. Pavla

Naposledy upravil: Pavla123 (18.10.2021 07:18:34)

4

Dobrý den, paní Pavlo,
takový postup je velmi komplikovaný a navíc musíte stejně zaplatit dva cykly, takže je lépe v případě potřeby řešit samostatně. Lze to ale takto udělat se spermiemi dárce, ale je potřeba, aby bylo dost vajíček.

S pozdravem
prim MUDr Pavel Texl

5

Děkuji za odpověď. Pokud je tento postup komplikovaný, byli byste ochotni přistoupit na mou stimulaci (3. Ivf) a oplodnily by se má vajíčka. Dále bychom byli ochotni si uhradit zmrazené vajíčka darkyne. Všechna vajíčka by byla oplodněna spermiemi manžela a následně poslána na genetiku v rámci jednoho cyklu. Je takový postup možný? Děkuji. Pavla

6

Dobrý den, paní Pavlo,
pokud máte zájem, objednejte se do mé ambulance a domluvíme se na nejvhodnějším postupu. Mrazit vajíčka dárkyně rozhodně nedoporučujeme.
S pozdravem
prim MUDr Pavel Texl