1

Téma: Nízká hladina AMH

Dobrý den, za poslední rok jsem prodělala dvě mimiděložní těhotenství kdy mi musely být postupně odstraněny oba vejcovody. Nyní máme s manželem za sebou kompletní vyšetření před IVF kdy mi byla zjištěna nízká hladina AMH hormonu (méně než 0,01 ng/ml). Jsem před rozhodnutím zda podstoupit IVF s dvojitou dávkou hormonu nebo nízko hormonální léčbu, kdy v obou případech budeme doufat, že alespoň nějaké vajíčko bude. Prosím o Váš názor k dané problematice. Děkuji S.

2

Re: Nízká hladina AMH

Dobrý den,
chybí mi informace o Vašem věku a výsledcích hormonálního profilu.
Pokud, tak určitě doporučuji "klasickou" stimulaci krátkým protokolem kombinace Diphereline + Menopur/Pergoveris. Vysoká dávka nerovná se více vajíček...během stimulace je nutné pravidelně odebírat krev a spolu s UTZ kontrolovat, jak vaječníky reagují.
S pozdravem
prim MUDr Pavel Texl

3

Dobrý den,
děkuji za odpověď. Je mi 35 let a hormonální profil: FSH 17, LH 9.2, E2 36, TSH 1.07, PRL norma, AMH méně než 0.01 ng/ml.
Myslíte si, že tedy podstoupit "klasické IVF" je lepší než mini IVF?
Děkuji Simona

4

Dobrý den,
FSH je už dost vysoké a AMH velmi nízké. Proto pokud bych uvažoval o stimulaci, určitě klasická kontrolovaná stimulace. Výsledek je ale i tak bohužel dost nejistý.
S pozdravem
prim MUDr Pavel Texl